Dnešným dňom bol predstavený najnovší počin od spoločnosti DJI.Pre tých, ktorí o danú oblasť neprejavujú veľký záujem ide o renomovanú spoločnosť, ktorá má svoje korene v Číne, pôsobí na trhu s technológiami už od roku 2006. Jej hlavnú časť portfólia tvorí súčasný fenomén s názvom drony ale aj iná kamerová technika a darí sa jej v skutku dobre. Jej produkty sú skrátka skvelé, veľmi pozitívne hodnotené a preto nebude nijakým prekvapením ak vám poviem, že DJI patrí v danej oblasti medzi najlepšie spoločnosti na trhu. Tak poďme teda k samotnému produktu.

Predstavenou novinkou je produkt s názvom DJI Mavic Air. Zopár základných špecifikácií bolo odhalených už pred dlhoočakávaným predstavením, no konečný produkt možno považovať za stále veľmi zaujímavý. Tak k veci. Hlavnou úlohou Mavic Air je vyplniť vzniknutú medzeru medzi DJI Spark, ktorý je určený prevažne začiatočníkom s cieľom zabezpečiť čo najlepšiu dokumentáciu každodenných zážitkov, a Mavic Pro, ktorý už aj podľa samotného názvu viac prislúcha profesionálom v danom obore, pričom hlavný dôraz sa kladie na jeho rozmery a prenosnosť. A musím podotknúť, že modelu Air sa to rozhodne podarilo. V podstate sa jedná o zmenšenú verziu modelu Pro, na základe čoho sa domnievam, že porovnávanie modelu Air so Spark-om je bezpredmetné…

Kľúčová je jeho veľkosť, ktorej nesporné výhody demonštroval Michael Perry priamo na pódiu, keď  vytiahol dron spolu s jeho ovladačom priamo z vrecka. Polovica veľkosti Mavic Pro. Aj napriek tomu si zachoval značnú časť špecifikácií z jeho väčšieho súrodenca zahŕňajúc 3-osovú stabilizáciu videa v kvalite 4K. Neuveriteľné! Nový dron dosahuje polovicu hmotnosti modelu Pro a pritom vám umožní si vychutnať zábery po dobu 21 minút. A vďaka novému systému antén vám poskytne možnosť  sa s ním pohybovať až do vzdialenosti 4 km.

Medzi novými „featurkami“ nájdete aj mód s názvom 3D Panorama, ktorý sa v priebehu ôsmich sekúnd postará o spojenie 25 fotografií a premení ich na tzv. „Sphere Panorama“. Mimoriadne pôsobivá je taktiež prítomnosť a funkčnosť nového softvéru, ktorý značne uľahčuje ovládanie a robí z ťažko zhotovených záberov jednoduché. Rovnako ako model Spark vám Air ponúkne ovládanie gestami formou funkcie, ktorú DJI označuje ako „Smart Capture“. Zatiaľ čo vzniklo s touto funkcionalitou na menšom modeli zopár problémov s rakciou a senzitivitou, DJI sľubuje že novinka bude v každom ohľade lepšia a viac reaktívna. Taktiež pribudli nové gestá, ako napríklad použitie dvoch dlaní, čo vám umožní, aby sa dron vzdialil alebo naopak. Nepovšimnutý neostal ani systém vyhýbania sa prekážkam, ktorý taktiež prešiel výraznou modernizáciou.

A na záver asi žiadna z aktualizácií dronov by nebola úplná bez rady ďalších letových režimov. Je tu nová šialená funkcia „Asteroid“, ktorá spôsobí lietanie okolo vás a vytvorí tak sférický obraz vášho okolia, ktorý by mal pripomínať asteroid. Taktiež obsahuje nový letový mód zvaný Boomerang a mnoho ďalších…

A ako posledná, hádam najočakávanejšia informácia je jeho cena. Tá začína na 800 amerických dolároch spolu so základnou sadou príslušenstva a pokračuje s možnosťou rozšírenia na tzv. „Fly More Combo“, ktorý obsahuje niečo naviac (konkrétne dve batérie a nabíjací HUB). Záujemcovia majú na výber z troch základných faireb – biela / čierna / červená. Viac reálneho pohľadu na vec prinesú až prvé videá.

 

(Visited 109 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *