Správa, ktorá poteší každého nadšenca herných konzol, no hlavne takého, ktorý na konzolách hral hry už v 90. rokoch. Vtedy bola totiž „in“ herná konzola Playstation 1.  Spoločnosť Sony Entertainment si pre všetkých priaznivcov PlayStationu, pripravila skvelé prekvapenie. Predstavila PlayStation Classic, ktorá je vlastne retro verziou kultovej PlayStation 1.

PlayStation 1 uzrela svetlo sveta v polovici 90. rokov a takmer okamžite sa stala absolútnym hitom. Jej predaj bol ukončený až v roku 2006, dokedy sa týchto pamätných konzol predalo viac ako 100 miliónov. Ak ste pamätníkom tejto kultovej konzoly potom vás určite poteší správa, že sa po rokoch opäť vracia na trh.

zdroj: polygon.com

Spoločnosť Sony Entertainment totiž oznámila, že 3. decembra 2018 na trh uvedie PlayStation Classic, ktorá má byť zmenšená verzia pôvodnej konzoly. Chýbať nebudú ani dizajnovo pôvodné ovládače Classic. Pripojenie k televíznym obrazovkám však tentoraz zabezpečí HDMI kábel. Po rokoch sa navyše zaobídete aj bez pamäťových kariet, keďže konzola bude mať pamäť internú.

Najdôležitejšou informáciou sú samozrejme samotné hry. Pre PlayStation Classic chystá Sony 20 vopred predinštalovaných herných klasík z prelomu tisícročí. Potvrdené sú zatiaľ Final Fantasy VII, TEKKEN 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! a Wild Arms. Ďalších 15 hier spoločnosť zatiaľ nezverejnila. Môžeme si byť však istí, že kultovica typu Crash Bandicoot medzi nimi chýbať nebude.

Premiéra PlayStation Classic ohlásená na 3. december, určite nebude náhodná. Za zverejnených 99 eur sa tak retro konzola môže stať zaujímavým vianočným darčekom pre každého pamätníka.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *