Ľudská vynaliezavosť nepozná hraníc. Tak isto ako ľudská zvedavosť. A práve tú dokonale využili pre svoj biznis tvorcovia stránky „whopaid99cents.com“. Ste zvedaví? Zaplaťte 99 centov a uvidíte, kto bol tiež zvedaví. 

Každý hľadá spôsob ako zarobiť čo najrýchlejšie, najviac a ideálne s minimálnou námahou. No len málokomu sa to skutočne podarí. Na to, aby ste niečo také dokázali musíte mať buď obrovské šťastie alebo byť nesmierne šikovní a vynaliezaví. Už pred pár rokmi sa na internete objavila stránka s názvom milliondollarhomepage.comktorá spočíva v tom, že ponúka inzerentom na predaj svoje miesto. Konkrétne 1 milión pixelov. Za každý pixel pritom inzerent zaplatí 1 dolár. Stránka je permanentne vypredaná. Geniálny nápad nie?

Zvedavosť je silnejšia

Tvorcovia stránky  whopaid99cents.com na to išli podobným spôsobom. Avšak možno ešte lepším. Veď čo je silnejšie ako ľudská zvedavosť? A na takejto ľudskej vlastnosti, ktorá nás nejeden krát vie priviesť do problémov, dokážu šikovní ľudia zarobiť. Veď princíp stránky je triviálny. Celá stránka pozostáva z landing page, na ktorej je zobrazený krátky formulár s emailovou adresou, menom a miestom pre vloženie karty. A čo sa stane ak 99 centov zaplatíte? Uvidíte zoznam ľudí, ktorí tiež boli zvedaví a týchto 99 centov zaplatili, aby tiež videli zoznam ľudí, ktorí to spravili pred nimi. No nie je to zábavné, aké je to primitívne? Primitívne a pritom skvelé.

zdroj: whopaid99cents.com

Za stránkou stojí zábavné štúdio Thinko z Brooklynu v New Yorku. Cieľom bolo vytvoriť niečo, čo by ľudí rozosmialo. A čo bude s vyzbieranými peniazmi? Štúdio ich plánuje investovať do ďalších zábavných projektov na internete. Máme sa tak na čo tešiť.

(Visited 92 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *