Slovenskí hokejisti nosili na hrudi národný symbol už od nepamäti. Namiesto Tatier však budú mať na hrudi zdvihnuté hokejky. Stalo sa tak po inováciách nového vedenia SZĽH, ktoré sa snaží zlepšiť situáciu v slovenskom hokeji. Spolu s logom predstavili aj nové dresy. 

Sledujte tlačovú konferenciu k predstaveniu novej vizuálnej identity slovenského hokeja.

Uverejnil používateľ Slovak Ice Hockey Federation Štvrtok 6. september 2018

 

Mariánovi Hossovi sa logo páči.

 „Keď ma pred pár týždňami oslovili, povedal som – v poriadku, ale chcem ich najskôr vidieť a rozhodnúť sa, či do toho pôjdem. Poslali mi návrhy a čím viac som sa na to logo pozeral, tým viac sa mi páčilo,“ opovedal Hossa. „ Keby nebolo podľa mojich predstáv, teraz by som tu nestál. Ten návrh je pozitívny, moderný, výstižný. Keď sme víťazili, mali sme hokejky hore. Páči sa mi ten symbol a verím, že sa bude páčiť aj fanúšikom,“ doplnil.

zdroj: netky.sk

Zväz z loga chce aj zarobiť.

„Na nové logo má hokejový zväz autorské práva. Peniaze, ktoré získame, chceme využiť na rozvoj mládeže a projekty, ktoré rozbiehame,“ uviedol šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút.

Na MS 2019 však tieto dresy použiť nemôžu.

Naši hokejisti budú v nových dresoch hrať len prípravné zápasy. Na šampionáte musia mať hráči dresy od oficiálneho partnera IIHF, ktorým je spoločnosť Nike. Zväz však povedal, že s Nike budú rokovať a budú sa snažiť priblížiť dizajn dresov k novopredstavenému návrhu.

Nám sa dizajn aj logo pozdáva. Ako sa nové logo a dresy páčia tebe?

(Visited 102 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *