Množstvo súčasných automobilových kanálov na Youtube dokazuje, že nie je ťažké nainštalovať na auto GoPro a myslieť si, že ste o niečo viac ako tí s vreckovou kamerou. No potom sú tu takí, ktorí sa skrátka venujú väčším projektom a akčná kamera typu GoPro už nie je pre nich postačujúca. V takomto prípade je Lamborghini s výkonom 600 koňských síl ideálnou alternatívou. No, čo má superauto spoločné s akčnou kamerou? 

Jednoduché, stačí len vymyslieť ako nainštalovať doslova obriu profesionálnu kameru na prednú časť auta aaa… výsledkom je podľa ”Incline Dynamic Outlet” najrýchlejšia pojazdná kamera daného druhu na svete. Táto spoločnosť sa zaoberá prácou a prenájmom profesionálnych stabilizačných kamier slúžiacich pre natáčanie filmov, televíznych show a reklám.

Celý projekt nesie príznačný názov ”Huracam”. Inšpiráciou pre začiatok prestavby Lamba bola účasť Nathana a Chrisa na produkcii ”Deadliest Catch Discovery Channel”. S Chrisom boli v spomínanom holandskom prístave a zrazu videli nákladné auto, na ktorom bol pripevnený stabilizátor s kamerou. A keďže im skrátka nevyhovoval daný rýchlostný limit 50 km/h, boli nútení prísť s vlastnou unikátnou verziou. Tú myšlienku nemohli pustiť z hlavy, začali o tom hovoriť s priateľmi a postupne sa dopracovali k riešeniu ako urobiť to najrýchlejšie auto so vstavanou kamerou na svete.

Trvalo im to asi sedem mesiacov kým pripravili všetky potrebné podklady a koncepty. Najzložitejšou časťou bola predná konštrukcia a samotný test na verejných komunikáciach. Lamborghini Huracan nebol tou najlepšou možnou variantou len z dôvodu, že Chris ho už vtedy vlastnil, ale kľúčové boli najme jeho jazdné vlastnosti. Najprv sme premýšlali o ekvivalente Audi R8 V10 Plus, no tento exemplár im neumožňoval sa dostať dostatočne nízko k zemi a zároveň neoplýval, tak svelým schpnosťami aj napriek tomu, že sa jedná o veľmi podobné autá. Zároveň sme potrebovali auto s pohonom všetkých štyrokch kolies a s motorom vzadu pre možnosť ľahšieho upevnenia kamery.

Do úvahy prichádzalo aj Ferrari FF z dôvodu možnosti väčšej posádky, no ani zďaleka nespĺňalo ďalšie benefity Lamba.  A keď prišlo na Bugatti Chiron, ktoré bolo použité na natáčanie druhého auta Bugatti pre možnosť zachytenia jeho vlastného rýchlostného rekordu, odpoveď bola stručná. Jediné, čo urobli bolo, že upevnili kameru na zadok auta a nechali ju tak, to je všetko. Úplne sa to odlišovalo od zámeru, ktorý mali týto dvaja chalani.

Spoločnosť Incline Dynamic pracuje na projektoch vrátane “everything from Point Break to Deadliest Catch, Porsche, Subaru a Toyota„, tvrdí Nathan. Na webovej stránke sa tiež nachádza zoznam prác s Red Bull, Monster Energy, Warner Brothers a ďalšími.

Huracam aktuálne zahŕňa gimbál schopný adaptácie akejkoľvek kamery, ktorú zákazník požaduje. Auto momentálne používa RED kameru s rozlíšením 8K. ”Pri priblížení 6000 mm sme schopní zachytiť poznávaciu značku iného auta stabilne a plne čitateľne až do 1 km.” Povedal Nathan.

zdroj: japolnik.com

(Visited 157 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *