V dnešnom „digitálnom“ svete, plnom stresu a povinností, chceme mať svoje zážitky uschované skoro navždy. Okrem spomienok sa tak môžeme spoľahnúť aj na fotografie či video, ktoré v dnešnej dobe disponujú kvalitou, ktorá to k realite veru nemá ďaleko. Na svedomí to má totiž neustály vývin a pokrok technológií. Pozrime sa teda na to najlepšie či najkvalitnejšie z digitálnych kamier na trhu súčasnosti.

Najlepší z najlepších

Jeden z najlepších modelov japonskej značky Sony, s označením FDR-AX53, vás už na prvý pohľad zaujme 4K rozlíšením či optickou stabilizáciou obrazu Steady Shot. Tá totiž dokáže kompenzovať vibrácie až do piatich smerov, a tak dokonca ani beh počas natáčania nebude mať na kvalitu záznamu žiadny markantný vplyv. O výbornú kvalitu obrazu sa stará snímač CMOS Exmor, ktorý redukuje šum v tmavom prostredí a umožňuje aj jemné rozostrenie pozadia. Širokouhlý objektív ZEISS Vario-Sonnar T (full-frame zhruba 26,8 mm) vám pomôže zachytiť pozoruhodné detaily v celom rozsahu od širokouhlého záberu až po teleobjektív. Kamera disponuje aj dobrou ovládateľnosťou a dotykový 3″ LCD displejom. Zamrzí možno len vyššia hmotnosť, a to 635 gramov.

CENA: 1030€

Profesionálne zábery, kompaktná veľkosť

Za cenovku okolo 1000€ ponúka špičkovú handycam aj firma Panasonic. Konkrétne sa jedná o kameru s modelovým označením HC-VXF990, ktorá ponúka neuveriteľnú kompaktnosť, no na druhej strane profesionálnu výbavu. Kamera, ktorá váži len 369 gramov, ponúka 4K rozlíšenie, polohovateľný elektronický hľadáčik EVF či vylepšený BSI senzor s potlačením rozostrenia. Výnimočný objektív LEICA Dicomar, ktorým sa kamera pýši, má okrem iných vlastností špičkovej úrovne tiež svetelnosť na natáčanie pri nedostatku osvetlenia, kedy nechá vyniknúť s úplnou ostrosťou aj jemné nuansy. Maximum kvality do výsledného záberu zabezpečuje procesor Crystal Engine 4K. Potláča šum a presne vystihne farebné odtiene. Kamera má pridaný početný zástup profesionálnych efektov. Skombinujte natáčanie pomalého a rýchleho pohybu v jednom videu bez prerušenia, čím vystihnete dramatické okamihy. Filmové emócie dodá Dolly Zoom, kedy sa priblíži pozadie, ale zachová sa veľkosť snímanej postavy. Veľkou prednosťou je režim HDR s vyhradeným tlačidlom, kedy sa potlačí ostré svetlo a zviditeľnia sa aj tmavé časti, ktoré by inak zostali schované.

CENA: 990€

JVC – Nezničiteľný

Japonská spoločnosť JVC si pre nás tento rok pripravila, na pohľad zaujímavý model JVC GZ-RX615, ktorý bude ideálnym spoločníkom pre výlety do prírody. Vďaka vodotesnosti, mrazuvzdornosti a odolnosti voči pádom a prachu sa tak priam pýta na akciu v zhoršených podmienkach. A to všetko bez nutnosti puzdra. Aj keď kamera disponuje „len“ Full HD rozlíšením, profesionálny objektív KONICA MINOLTA HD a 2,5 Mpx snímač CMOS sa postarajú o čo najlepšiu kvalitu. Natáčať vydržíte až 5h, o čo sa postará batéria s kapacitou 3200 mAH. Za cenu okolo 400€ tak nájdete plnohodnotnú outdoorovú handycam, s kopou funkcií, WiFi či dotykovou LCD obrazovkou.

CENA: 400€


Bohatá výbava, bezkonkurenčná cena

Ak nepatríte k nadšencom natáčania profesionálnych záberov, no hľadáte kvalitnú kameru na rôzne príležitosti, potom je kamera Canon LEGRIA HF R76 pre vás tou pravou. Za, dá sa povedať ľudovú cenu, 330€ vám ponúkne Full HD zábery, kompaktnú veľkosť a bohatú výbavu. Kamera, s 3,28 Mpx snímačom značky CMOS, má neuveriteľných 240 gramov. Žiaľ, nepotešíme vás dlhou výdržou. Tá je len čosi okolo 2,8 hodín. Čo nie je najviac, avšak vzhľadom na cenu a výbavu, je to zanedbateľný fakt. Ak by ste sa predsa len báli vybitia uprostred akcie, môžete si za pár korún zakúpiť náhradné baterky. Ak si kameru zakúpite s označením Premium Kit, obdržíte k nej aj statív JOBY, pamäťovú kartu a tašku. Nechýba ani WiFi, NFC alebo dotykový LCD displej.

CENA: 330€

BONUS: Profesionál

Ako bonus pridávame ešte jednu kameru, od spoločnosti Sony, s modelovým označením FDR-AX100.   Tá sa vyznačuje priam profesionálnymi parametrami. Kamera, ktorá podporuje 4K, je vybavená snímačom CMOS Exmor R typu 1.0. Oblasť pre zachytenie svetla tohto snímača je približne 4,9-krát väčšia ako u aktuálnych snímačov, čo zvyšuje zreteľnosť obrazu, znižuje šum a umožňuje výnimočný efekt rozostrenia pozadia. O dokonalé zábery sa potom stará pokročilý obrazový procesor BIONZ X, ktorý zabezpečuje realistickejšie zábery a ponúka nové funkcie využívajúce rýchlejšie spracovanie. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu, výklopný 3,5″ dotykový LCD displej, či akumulátorové napájanie. Určite vás zaujme aj veľká škála efektov a funkcií, ako napríklad možnosť stlmiť vlastný hlas, kedy kamera detekuje, odkiaľ zvuk vychádza, a potlačí zvuk vychádzajúci spoza videokamery. Cena kamery sa zastavila na 1900€, avšak jedná sa o profesionálnu kameru, s ktorou by sa dala natočiť aj nejedná svadba či amatérsky film. Jednoznačne tak stojí za pozornosť.

CENA: 1900€

(Visited 177 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *