Ak ste sa niekedy pri hraní hry Monopoly pokúsili o menšie podvádzanie a z banky ste si zobrali nejaké tie peniaze navyše alebo ste sa vyhli plateniu iným hráčom tým, že ste ich na to neupozornili a oni si to nevšimli, potom vás táto správa poteší. Na svet prichádza hra ako stvorená pre vás – Monopoly Cheaters Edition. 

Cieľ hry je stále rovnaký – byť hráčom s najväčším počtom nehnuteľností a peňazí. V tejto verzií hry to bude však o niečo náročnejšie. Cheater’s Edition vyzve hráčov, aby podvádzali počas hry toľkokrát, koľko len môžu. Čo to znamená? Že ak budete šikovný a prefíkaný, počas hry sa vám môže podariť preskočiť nejaké políčka, vyhnúť sa plateniu nájmu či dokonca získať z banky nejaké peniaze navyše bez toho, aby si to niekto z hráčov všimol. A čo viac, hra vás za takéto úspešné podvádzanie ešte odmení. 

V hre pribudlo 15 nových „cheat cards“, na ktorých sa nachádzajú rôzne úlohy s podvodmi, ktoré môžete počas hry splniť. Nájdete tu napríklad kartu, ktorá vám hovorí, aby ste si potajomky ukradli nejaké peniaze z banky, umiestnili bez povšimnutia hotel na jednu z vašich nehnuteľností, odstránili hotel z nehnuteľnosti niekoho iného, pri prejdení štartom si zobrať dvojnásobok bonusu, dať niekomu menej peňazí, než im dlžíte či získanie nájomného za nehnuteľnosť niekoho iného.

zdroj: nerdist.com

Ak vás nechytia, získate odmenu

Ak sa hráčovi podarí splniť úlohu z kartičiek, získa odmenu. Na druhej strane, ak ho chytia, trest ho neminie. Na zadnej strane týchto „cheat“ kariet sa nachádza zoznam konkrétnych odmien a trestov pre každý podvod.  V najlepšom prípade tak môžete skončiť s kopou peňazí či majetkom naviac, ktoré vám pomôžu vyhrať hru. Ak sa však necháte pri podvádzaní prichytiť, skončíte vo väzení a budete nosiť putá, ktoré vám v podvádzaní zabránia.

Okradnúť banku? Jedine bez bankára

Získať podvodom nejaké tie peniaze navyše z banky, ak máte poriadneho bankára, je skoro nemožné. A práve preto prišla nová edícia hry so zásadnou zmenou.

Po prvýkrát v histórii hry nie je určený bankár. Hráči ovládajú banku vždy na svojom ťahu a ďalej ju odovzdajú ďalšiemu hráčovi. Je tak len na ostatných hráčoch, či budú natoľko pozorní a striehnu na podvodníka.

To nie je všetko…

Zmenou prešlo aj hracie pole. Po novom na ňom nájdete nehnuteľnosti, ktoré na sebe nemajú vypísanú cenu alebo sú dokonca zadarmo. Môže si ich tak zobrať ten, kto na ne ako prvý stúpi. Zmenou navyše prešli aj herné figúrky. V tejto edícií si tak môžete zahrať za auto, klobúk, psa, dinosaura, mačku či tučniaka. Aj keď môžu na prvý pohľad vyzerať normálne, pri bližšom pohľade zistíte že nie sú. Ladia s témou, a tak si môžete všimnúť, že tučniak je oblečený v smokingu a nesie kufrík s peniazmi. Každá figúrka tak pôsobí, dá sa povedať, podvodnícky a je vyobrazená s peniazmi. 

monopoly cheaters tokens
zdroj: thisisinsider.com

Ak ste nikdy v tejto hre nemali dostatok šťastia, môžete si vyskúšať túto novú verziu, v ktorej bude záležať aj na vašej šikovnosti a správnych rozhodnutiach. Zakúpiť si ju môžete zatiaľ na Amazone za 19,99$ avšak na Slovensko by mala prísť už čoskoro.

zdroj: thisisinsider.com

(Visited 759 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *