Študenti sú často bez nálady a bez motivácie. Jednoducho neveria, že niečo dokážu. Pomôcť sa svojím nápadom rozhodla aj jedna kuchárka v školskej jedálni v americkom meste Virginia. Tá im na ovocie píše motivačné správy, ktorými sa snaží študentom zlepšiť deň a povzbudiť ich.

Stacey Truman, je manažérkou a kuchárkou jedálne na základnej škole Kingston, vo Virgínii. Svojim študentom sa rozhodla ponúknuť inšpiráciu – začala na banány písať drobné povzbudzujúce správy, aby tým študentov povzbudila. Truman hovorí, že už dlhšie píše na banány rôzne správy o láske, ktoré dáva svojim deťom na desiatu. Tentokrát sa však o tento nezvyčajný zvyk chcela podeliť aj s mladšími žiakmi základnej školy v Kingstone.

Študentom sa nové „motivačné banány“ páčia a od kedy zaviedli v jedálni tento zvyk, o ovocie začal byť väčší záujem. Častokrát sa dokonca banány minú ešte pred obedom.

Jednoduchý nápad

Nový nápad si našiel ihneď fanúšikov po celom svete. Riaditeľke Základnej školy sa nápad natoľko zapáčil, že sa rozhodla fotku týchto banánov zavesiť na sociálnu sieť Twitter, kde si behom pár hodín našla tisíce fanúšikov, ktorý nápad pochvaľujú.

„Je to jednoduché a navyše môžu tieto slová pomôcť žiakom byť odvážnejšie a uvedomiť si, že sú dosť dobrí,“ nechala sa počuť Trumanová. „Dúfam, že ostatné školy uvidia, že je to jednoduchý spôsob, ako dostať potešiť a povzbudiť deti.“

(Visited 161 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *