Pre niekoho prehnaná cena, ktorú tento mobil má. Pre niekoho cena, rovná sa výkon. Samozrejme, americká spoločnosť Apple nesmie chýbať ani tento rok, a preto si pre nás pripravila nové zariadenia. Je pre bežne zarábajúceho slováka investícia do telefónu od spoločnosti Apple vôbec možná? Ako sú na tom naši okolití susedia? 

Iphone XS Max, je najdrahší smartfón aký môžme kúpiť na trhu. Aj preto je tento fakt, terčom posmechu mnohých ľudí. Na túto skutočnosť sa zamerali analytici firmy Picodi. Spočítali, koľko musia Slováci a obyvatelia iných štátov pracovať na tento mobil. Tento smartfón bude stáť na Slovensku 1150 eur. Výpočty sa opierajú  o oficiálne údaje o priemernej mzde v týchto štátoch. Ak si vravíš, že najlepšie sú na tom Američania, nie je to pravda. Najlepšie si na tento mobil zarobia obyvatelia z rozvinutých európskych krajín a obyvatelia Spojených arabských emirátov. Koľko podľa teba musia tráviť v práci?

Tak, napríklad priemerný Švajčiar musí pracovať na túto horúcu novinku 5,1 dňa, priemerný Luxemburčan necelých 7 dní a priemerný Japonec necelých 9 dní. Koľko teda musí stráviť v práci priemerný Slovák? Podľa Štatistického úradu SR bola v prvom polroku 2018 priemerná hrubá mzda 980 € (748 € v čistom). To znamená, že obyvateľ Slovenska musí pracovať 33,1 dní. Oproti popredným štátom je toto číslo obrovský skok.

Naši okolití susedia sú na tom o čosi lepšie. Napríklad Poliaci strávia v práci 32,5 dňa, Česi len 26,2 dňa, Rakúšania neprekvapivo 10,5 dňa. Celý rebríček si určite pozri.

zdroj: noizz.sk

(Visited 115 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *