Kazma Kazmitch to opäť dokázal. Dostal celý národ tak, ako to vie len on. Tentokrát si za „obeť“ vybral známeho českého moderátora Leoša Mareša. Kazma na neho nafingoval nehodu, vďaka ktorej Mareš prehral stávku o Ferrari. Nie všetko však je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Celá One Man Show má dokonca charitatívny podtón. 

Stávka o auto

V priebehu Marca tohto roka sa známy moderátor stavil s kolegom v rádiu, že bude mesiac cestovať len trabantom. Ak ho niekto uvidí v inom aute, dá mu svoje Ferrari 488 GTB. Kazma sa preto rozhodol, že nafinguje dopravnú nehodu a tým donúti Leoša Mareša, aby nastúpil do iného auta a ním prešiel aspoň niekoľko metrov. Keď sa kauza prevalila, na Kazmu sa spustila vlna kritiky za nevhodný prank, že fingovať dopravnú nehodu sa proste nerobí a že sa chce na úkor známeho moderátora obohatiť. No nebol by to Kazma, keby za tým všetkým nebola hlbšia myšlienka a snaha zviditeľniť dobrú vec.

Včera však na stream.cz vyšlo video, kde Kazma ukazuje, ako celý prank prebiehal a ako Leoša Mareša dostali. Ďalej uvidíte aj to, ako moderátor riešil situáciu s tým, že teraz musí dať Kazmovi drahé Ferrari, ale hlavne sa dozviete pravý dôvod, prečo vlastne celé video vzniklo a aké nesie posolstvo.

zdroj: stream.cz

1/10

Práve toto bola hlavná myšlienka celej show. Čo znamená 1/10? Ide o štatistiku. V Českej Republike vraj podľa štatistík zastaví pri dopravnej nehode 1 človek z 10tich. To je žalostne málo. Kazma sa tak v spolupráci s Červeným Krížom a viacerými známymi osobnosťami Českej ale i Slovenskej scény, rozhodol poukázať na tento problém. Číslo 1/10 sme v Česku mohli vidieť takmer všade. Po celej republike boli rozvešané plagáty, bilboardy, reklamné pútače a podobne. Reklama dokonca bežala aj v kinách. Dokonca bola vďaka projekcií zobrazená aj na známych českých miestach a pamiatkach. Kazma verí, že aj vďaka tomuto videu a celej kampani sa podarí toto číslo zvýšiť. Zastaviť pri nehode by mal každý. Ide totiž o ľudský život.

Odporúčame pozrieť video 🙂 Nájdete ho TU

„Cizí zeď“

Kampaň 1/10 ale nie je jediným posolstvom, ktoré chcel Kazma ľuďom zdeliť. Pár dní po nafingovanej nehode sa na Kazmu a jeho celý tým vrátane One Man Show spustila vlna kritiky. Na sociálnych sieťach sa na Kazmovom mene vyzúrili státisíce ľudí. Z ich komentárov bolo cítiť hnev a rozhorčenie. Vyjadrili svoj názor aj napriek tomu, že nevedeli, čo sa za tým skrýva. Nie všetko totiž musí byť tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Preto Kazma reagoval aj na toto. Spolu s viacerými poprednými spevákmi Československa zložili pieseň s názvom „Cizí zeď“. Tá odkazuje textom práve na nenávistné komentáre na sociálnych sieťach. Každý má právo sa vyjadriť. Nemusí však za každú cenu „hejtovať“ niekoho len pre to, že sa mu niečo nepáči. Zažívajú si to umelci, slávny ľudia, ale hlavne všetci, ktorí sa snažia niečo spraviť. V hudobnom klipe si tak bok po boku zaspievali aj speváci ako Lucia Bíla, Ondřej Brzobohatý, Tomáš Klus, Ewa Farná, ale i raperi ako Ego či Majk Spirit a ďalší. Všetky zarobené peniaze spojené s touto piesňou poputujú na pomoc obetiam dopravných nehôd.

Odporúčame pozrieť video 🙂 Nájdete ho TU

(Visited 323 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *