Destinácia, ktorá je snom mnohých cestovateľov a ľudí, ktorí hľadajú romantiku, relax a panenskú prírodu. Tak sa javí Havaj na prvý pohľad. Avšak vedeli ste, že je tu ilegálne chovať škrečka a budovy v Kauai nemôžu byť zo zákona vyššie ako palmy? Tieto zaujímavé fakty ukazujú, akou čarovnou krajinou je tento vysnený dovolenkový raj. 

Známe macadamské orechy pôvodne nevznikli na Havaji. Havaj bol iba prvým kto ich importoval z Austrálie, a to v roku 1880.

Zakázané sú tu bilboardy, igelitové tašky, ako aj chovanie jedovatých pavúkov a hadov. Aj keď nie je jedovatý, na Havaji je ilegálne aj chovanie škrečka.

Hawaii má vlastné časové pásmo.

Havaj je jediná krajina vytvorená výlučne z ostrovov. Pozostáva z 132 rozdielnych ostrovov.

zdroj: alphacoders.com

Plantáž Dole má najväčšie ananásové bludisko na svete. Táto plantáž sa nachádza v Oahu a pozostáva zo 14 000 starostlivo vysadených farebných Havajských rastlín. Toto je bez pochýb jedna z najväčších atrakcií pre turistov.

Havaj stratil viac druhov voľne žijúcich zvierat ako ktorýkoľvek iný štát. Okolo 70% druhov pôvodných vtákov je vyhynutých a zvyšok je uvedených na listine ohrozených druhov.

Bývalý americký prezident Barack Obama sa narodil v Honolulu, na Havaji. Stal sa tak prvým americkým prezidentom z tejto krajiny.

Pri odlete z krajiny vám Havajské aerolinky dovolia odniesť až 4,5 kg ananásu alebo papáje, a to bez poplatku.

Hawaii sa každý rok zväčší o cca 17 hektárov. Rast spôsobuje sopka Kilauea, ktorá vybuchuje približne 30 rokov, čo je pôsobivé. Najväčšia sopka na svete sa nachádza tiež na tomto ostrove a nazýva sa Manua Loa. Jej lávové polia boli kedysi tréningovým miestom pre astronautov predtým, ako odleteli na mesiac.

zdroj: pexels.com

Najvyššia aj najnižšia rekordná teplota bola nameraná na ostrove Big island. Tento fakt nie je ničím nezvyčajný kvôli ostrovnej rozmanitosti krajiny. Najvyššia teplota tam bola nameraná v roku 1931, a to 37,7ºC. Najnižšia nameraná teplota tu bola v roku 1979, a to -11,1°C.

Budovy v Kauai nemôžu byť podľa zákona vyššie ako palmy.

(Visited 69 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *