Umelec, DJ a producent Tim Bergling, známy ako Avicii, zomrel podľa informácií magazínu Variety v hoteli v Ománe dnes poobede. 

Informáciu priniesol jeho právny zástupca. „S hlbokým smútkom oznamujeme stratu Tima Berglinga, známeho ako Avicii. Nájdený bol žiaľ už mŕtvy v ománskom Maskate v piatok popoludní. Rodina je zničená, preto všetkých prosíme, aby rešpektovali ich potrebu súkromia v tomto ťažkom období. Žiadne ďalšie vyhlásenia nebudú poskytnuté,“ znelo v oficiálnom vyhlásení, ktoré citujú viaceré renomované weby z celého sveta. Známy švédsky DJ mal len 28 rokov.

zdroj: howlandechoes.com

Avicii sa zaoberal hudobnými remixmi a produkoval tiež svoje albumy. Prvý singel Seek Bromance, vydaný v roku 2010, sa dlho držal vysoko v rebríčkoch v niekoľkých krajinách. Hudbu vytváral v počítačovom programe FL Studio. Medzi jeho najväčšie ocenenia patria dve ocenenia MTV a dve nominácie na Grammy, píše agentúra AP. Jeho najväčším hitom je Le7els, slávne sú tiež Wake Me Up !, The Day a You Make Me.

V roku 2014 mu odstránili žlčník a slepé črevo, kvôli čomu zrušil mnohé predstavenia.  Mladý umelec skončil so živými vystúpeniami v roku 2016 kvôli zdravotným problémom. Trpel akútnou pankreatitídou, stavom, ktorý sa môže skončiť dokonca smrťou. V prípade Aviciiho ju spôsobovalo čiastočne jeho nadmerné pitie, píše Variety. „Začal som tvoriť v šestnástich, jazdiť po svete v osemnástich. Keď sa pozriem späť, hovorím si: ‚Naozaj som to všetko urobil ja?‘ Bol to v určitom zmysle najlepší čas môjho života, ale za určitú cenu – veľa stresu a úzkosti; bola to ale najlepšia cesta môjho života,“ povedal v rozhovore s časopisom Billboard v roku 2016.

„Všetci sa vo svojich životoch a kariérach dostaneme do bodu, kedy porozumieme, na čom nám záleží najviac. Pre mňa je to tvorba hudby. To je to, prečo žijem, cítim, že som sa narodil, aby som to robil. Minulý rok som prestal hrať naživo a mnohí z vás si mysleli, že je koniec. Ale koniec hrania naživo nikdy neznamenal koniec Aviciiho alebo mojej hudby. Namiesto toho som sa vrátil na miesto, kde to všetko dávalo zmysel – do štúdia. Ďalšia etapa bude o mojej láske k tvorbe hudby pre vás. Je to začiatok niečoho nového,“ napísal Avicii na svojej stránke ešte minulý rok.

Zdroj: AP, variety.com, cas.sk

(Visited 306 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *