Chcete zažiť úplne inú formu zábavy a vyskúšať seba a svoj tím zložený z priateľov, kolegov, známych či partnerov vo vypätej situácii? Máte rád hádanky, zápletky príbehu, si šikovný a hľadáte výzvy? Vyskúšajte si Escape Room. 

Escape room je hra, v ktorej sa musíte v časovom intervale dostať von zo zamknutej miestnosti. Cesta von však nie je jednoduchá. Vedie cez rôzne úlohy a hlavolamy, ktoré treba pochopiť a vyriešiť a na základe nich odomknúť všetky zámky, aby ste sa mohli dostať z miestnosti. Avšak pozor, máte na to len 60 minút.  Každá Escape Room má pri tom svoju vlastnú tematiku a svoj vlastný príbeh. Na Slovensku sa nachádza hneď niekoľko miest, kde môžete zažiť takúto formu zábavy. Každá miestnosť vás zaujme niečim jedinečným a v každej sa potrápite nad inou hádankou.

Brainteaslava –  najlepšie escape rooms v Bratislave

Ak pochádzate z okolia Bratislavy, zaručene navštívte jednu z dvoch escape rooms Brainteaslava. Práve tie patria k tým najlepším v Bratislave. Na výber máte z dvoch hier s názvom Jánošíkov poklad alebo V pazúroch ŠtB. Obe majú historickú tematiku a obe preveria vaše logické myslenie, prácu v kolektíve a riešenie krízových situácií. Na únik máte len 70 minút. Dokážete to?

viac na stránke brainteaslava.sk

No Escape – Žilina a Čadca

Zábavu s kamarátmi môžete zažiť aj na strednom Slovensku. Jedny z najlepších Escape Rooms nájdete v Žiline a v Čadci. Práve tam funguje spoločnosť No Escape, ktorá ponúka túto zábavku už niekoľko rokov. Aktuálne si môžete zahrať v 3 miestnostiach – Horror Story Room, miestnosť, v ktorej vás čaká hra so strašidelnou tematikou. Love Story Room je zas miestnosť, v ktorej vás zas naopak čaká jemne erotická tematika. Táto hra je len pre hráčov starších ako 18 rokov, a je vhodná na rozlúčky so slobodou, oslavy narodenín, teambuildingy, zamilované páriky a pre všetkých, ktorí chcú v rámci escape hier vyskúšať niečo nové :). A poslednou miestnosťou je Psycho Experiment Room, úniková hru, ktorá prináša doteraz najintenzívnejší zážitok z pohľadu hráča. Budete vtiahnutý do deja unikátnym spôsobom a dôveryhodné kulisy len umocnia navodenú atmosféru. Na vyriešenie hádaniek a následný únik máte len 60 minút. Tak čo, trúfate si?

viac na stránke noescape.sk

Therooms.eu – zábava aj na Východe

Na Východe vraj nič nie je? Omyl. Therooms.eu vám ponúkajú hneď 6 unikátnych a zábavných miestností, v ktorých môžete pretaviť svoje logické myslenie a spoluprácu v tíme. Na výber máte z miestností s rôznou tematikou – Tutanchamón, Piráti z Karibiku, Tajomná komnata, Bermúdsky trojuholník, Jig Saw a Sherlocked. Stihnete uniknúť za 70 minút?

viac na srtánke therooms.eu

Aj keď sú niektoré miestnosti vytvorené tak, aby vo vás prebudili pocit strachu, nemusíte sa báť žiadnych nástrah v podobe živého hmyzu, myší, plazov a iných živých tvorov. Taktiež vám nehrozí žiadne fyzické nebezpečenstvo. To však neznamená, že sa nebudete v istých miestnostiach báť. Práve to však eŠte viac umocní váš zážitok.

Máte s hrou Escape Room už skúsenosti? Podeľte sa o ne v komentároch 🙂

(Visited 293 times, 2 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *