Vyzerá to tak, že Mercedes svojím modelom G 63 AMG 6×6 stanovil nový trend. Kto z boháčov a prominentných ľudí nemá obrovský pick-up so 6-timi kolesami, ako by ani nepatril do tejto vrstvy populácie. Mercedesu však vznikla konkurencia. Spoločnosť Hennessey predstavila nový pekelný stroj s nebezpečným výkonom, vďaka ktorému dokáže kolos dosiahnuť stovku za necelé 4 sekundy. 

Známa tuningová spoločnosť Hennessey, ktorá sa špecializuje na úpravu áut ako Ferrari, Porsche, McLaren, Chevrolet, Dodge, Cadillac, Lotus, Jeep či Ford, sa tentokrát zamerala Chevrolet Silverado Trail Boss, ktorému pridali o jednu zadnú nápravu viac. Spoločnosť je už známa, že ich úpravy nie sú len kozmetické, ale že vedia autá poriadne oživiť. Inak tomu ani nie je u nového Hennesey Goliath, ako model nazvali. Tomu pod kapotou drieme vidlicový osemválec o objemu 6,2 litra s ohromujúcim výkonom 705 koní a 915 Nm. Goliath síce nie je Camaro, no na cestách by nezaostával. Na stovku sa totiž dostane za 4 sekundy. A to je na tak veľký kolos železa ohromujúce.

zdroj: thedrive.com

V Hennessey sa síce nepochválili, koľko vozidlo váži, no málo to nebude. Novinke pribudol nový podvozok, ktorý zvýšil svetlú výšku. Goliath je obutý na 37 palcových off-road pneumatikách BF Goodrich.

Na auto ponúka výrobca záruku buď na 3 roky alebo na 58 tisíc kilometrov. To však nie je všetko. Môžete si priplatiť za ešte výkonnejšiu verziu. Áno, 705 koní nie je málo. Za príplatok však vedia výkon Goliathu navýšiť na 808 koní. V príplatkovej výbave sú aj brzdové kotúče Brembo či iné vizuálne doplnky interiéru. Táto verzia je však už bez záruky.

A cena?

Ako sme už spomínali, toto auto, ako aj Mercedes G 63 AMG 6×6, nie je pre normálnych smrteľníkov. Na svete vyrobia  len 24 kusov Hennessey Goliath, a tak sa jeho cena vyšplhala na úctyhodných 375 tisíc amerických dolárov.

(Visited 168 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *