V útulku v Košiciach, takýto prípad ešte nemali. Psík mal okolo labiek previazané drôty a zviazanú celú papuľku. Páchateľovi za tento čin hrozí až 5- ročné väzenie.

Útulok v Košiciach zverejnil prípad fenky na svojom Facebooku. „K tomuto prípadu nemáme slov. Len slzy v očiach a beznádej…
Tento prípad je pre nás absolútne zlo a len psychopat toto dokáže.
Dnes ráno sme mali telefonát, že pod mostom v obci Sokoľany leží psík pod mostom.
Išli sme tam…ležal a čím sme boli bližšie tým viac sme videli to čo nikdy predtým.
Fenočka zviazaná ako mech odpadu. Na jej pohľad plný bolesti nikdy nezabudneme. Čakala na smrť…Labky a papuľka previazané drôtom až do kostí,“ píše útulok na svojom Facebooku.

Psíka našli pod mostom v obci Sokoľany. Pod moste jazdia autá a autobusy, v okolí sú rodinné domy. Napriek tomu, pod mostom ležala 3 až 4 dni.

„Fenočka je hospitalizovaná, ošetrená a napojená na infúzie. Spočiatku nás všetkých chcela kusať, veď ani sa jej nečudujeme. Neskôr sa upokojila, napila vody a napapala. Veterinári ju dajú dokopy, ale jej srdiečko bude potrebovať milujúci domov. Fenočke sme dali meno Elizabeth,“ píše útulok. Stačilo by iba niekoľko dní a psík by uhynul. Je len šťastím, že sa našiel v čas. Fenka je v tomto čase už hospitalizovaná, ošetrená a bude čakať na nový domov.

Po krátkom čase sa už našiel aj možný páchateľ. „Čakáme na zápisnicu z polície Čaňa, kde sa prihlásil statočný človek, ktorý oznámil podrobnosti o tomto čine a jeho páchateľoch. Fenka Elisabeth mala byť podľa jeho výpovede utopená, voda ju však zrejme vyplavila von a tak čakala na svoju smrť. Na základe svedectva ženy a ďalších svedkov, polícia vykonala operatívnu akciu v blízkej osade. Našli tam majiteľa psa, no ten tvrdí, že tento hrôzostrašný čin neurobil. Muža vo štvrtok po vypočutí prepustili. Podľa zákona páchateľovi hrozí trest za týranie zvierat a zanedbania starostlivosti o zvieratá. Muža, aj napriek výpovedí svedkov, zatiaľ žiaden trest nečaká.

Pod príspevkom na stránke útulku ÚVP v Košiciach, ľudia žiadajú spravodlivosť a sú z tohto prípadu zhrozený.

zdroj: noviny.sk  noizz.azet.sk, facebok.com/ Útulok UVP Košice, facebok.com/ Zvierací ombudsman

 

 

(Visited 176 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *