Ako sme už spomínali v predchádzajúcom článku, verejnosť mala možnosť spatriť svetlo tých najrôznejších inovácií v podaní Apple na včerajšej konferencii. Aktuálne WWDC sa však konalo v duchu zlepšení týkajúcich sa výhradne softvéru. Jednou z podstatných noviniek je práve spomínaný watchOS. 

Piata generácia operačného systému, ktorý je súčasťou inteligentných hodiniek už nejaký ten piatok sa tentokrát sústreďuje prioritne na zlepšenú komunikáciu, či už v oblasti športu, zdravia alebo každodenných úkonov. Apple venoval danej štúdii 90 tisíc hodin a celé to prebiehalo v rozsahu 12 tisíc užívateľov, avšak výsledok rozhodne stojí za to. Produktom toho je skvelý operačný systém, na základe ktorého si Apple Watch našli priaznivcov po celom svete. 

Radi prijímate výzvy? 

Jednou z najpoužívanejších aplikácií na Apple Watch je Aktivita. Apple v rámci toho zdokonalil hlavne oblasť týkajúcu sa výziev. S vašimi priateľmi a blízkymi môžete tak súťažiť napríklad v rámci 7-denného súboja. Aplikácia vás bude prostredníctvom notifikácií informovať o úspechoch vášho súpera, ako motiváciu pre ďalšie výkony. 

zdroj: apple.com

Pripravte sa na nové aktivity

V rámci celého systému pribudnú aj nové aktivity, ako napríklad joga alebo turistika. Športovcov potešia aj informácie o kadencii (počet krokov za minútu) a upozornenia na rozdiel medzi aktuálnym a naplánovaným tempom. A chýbať nebude ani detekcia športu, pričom hodinky automaticky zaznamenajú pohyb a v prípade potreby záznam automaticky ukončia. 

zdroj: apple.com

Funkcie, ktorej názov hovorí za všetko, privítajte ”Walkie Talkie”

Ďalšou veľmi atraktívnou novinkou je systém prostredníctvom, ktorého môžu užívatelia vzájomne komunikovať formou krátkych hlasových správ. Prenos bude prirodzene fungovať cez Wi-Fi alebo mobilnú datovú sieť. 

zdroj: apple.com

Siri je stredobodom pozornosti

Áno, aj na konferencii bol spomenutý emotívny príbeh, v ktorom staršia paní zachránila svojho manžela práve pomocou hlasového asistenta Siri. Keďže nemala prístup k telefónu a svojho padajúceho manžela držala za ruku, jediný spôsob ako privolať pomoc bola práve Siri na jej hodinkách. Sama sa vyjadrila, že keby nebolo Apple Watch, jej manžel by tu s ňou pravdepodobne nebol. Preto sa práve aj Siri dostalo vytúženej pozornosti.

Takže aj v prípade tohto operačného systému pribudne nový zoznam skratiek a tiež aplikácie tretích strán. Na konferencii sme mohli vidieť aplikácie Citymapper, Nike+ Run CLub či Lose It! a ďalšie.

Jednou zo zaujímavostí je nový spôsob komunikácie s hlasovou asistentkou. Hlasové zvolanie pre jej aktiváciu ”Hey Siri” je už minulosťou. Stačí, ak začnete rovno príkazom. 

zdroj: apple.com

Bez povšimnutia nezostali ani notifikácie

Vynovené budú aj notifikácie, ktoré budú po novom interaktívne a v správach budú podporovať aj webové odkazy. Rovnako ako v iOS 12 budú zobrazované v skupinkách podľa aplikácií a kontextu.

zdroj: apple.com

Byť študentom sa oplatí!

Apple pritúpil na možnosť integrácie študentských kariet / preukazov do pamäte inteligentných hodiniek. Apple oslovil vybrané univerzity v USA, kde sa budú môcť študenti indentifikovať a platiť v bufete bez použitia fyzickej karty. Všetko len za použitia Apple Watch. Ďalšie budú postupne pribúdať. 

zdroj: apple.com

V závere Apple tradične predstavil nové Pride náramky a tématické pozadie ciferníka. Náramky budú v predaji ešte tento týždeň za 49 dolárov.

Aktualizácie bude dostupná na jeseň tohto roka pre všetky modely s tým, že komunikovať budú len s iPhonom od generácie 5S, ktorý bude využívať iOS 12. 

(Visited 133 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *