V súčasnosti sa nenájde takmer nikto, kto ešte nepočul o americkom technologickom gigantovi – spoločnosti Apple. Počas každého z posledných desiatich rokov obohatili naše životy o mnoho technických vymožeností, a inak to nebude ani tento rok. Aj keď nič nie je oficiálne až do momentu veľkého odhalenia, prinášame vám deväť Apple produktov, na ktoré sa tento rok pravdepodobne môžeme tešiť.

 

Tri nove modely Apple iPhone
zdroj: KGI Securities

Tri nové iPhone modely

Rok 2017 bol pre Apple rokom veľkých zmien, keď popri odhalení modelov iPhone 8 a iPhone 8 Plus svetu ukázali aj revolučný iPhone X. Podľa analytika Ming-Chi Kuo, pracujúceho pre KGI Securities, spoločnosť predstaví tri nové modely aj túto jeseň na jednej z ich slávnych septembrových Keynote udalostí.

Prvým z nich by mal byť nasledovník modelu iPhone X s rovnakou 5.8-palcovou OLED obrazovkou. Je pravdepodobné, že bude sprevádzaný aj druhým OLED iPhonom, tento však bude mať prekvapivých 6.5 palcov, vďaka čomu ho mnohí nazývajú iPhone X Plus. Spolu so spomínanými dvoma modelmi by Apple mal predstaviť aj tretí, dostupnejší a mieriaci na strednú triedu, so 6.1-palcovou LED obrazovkou.

Všetky tri modely budú pravdepodobne čerpať z dizajnu iPhonu X, čo znamená sklenené telá s podporou bezdrôtového nabíjania. Sú tu však aj náznaky, že posledný a najlacnejší model by mohol mať celokovové telo.

 

iPhone SE 2

Všetci milovníci menších telefónov sa potešili, keď Apple na jar roku 2016 oznámil iPhone SE. Vybavenie iPhonu 6 v tele iPhonu 5 bolo vtedy niečo, o čom mnohí snívali. A aj keď je iPhone SE aj v posledných mesiacoch pre mnohých pri kúpe nového zariadenia jasnou voľbou, je čas na upgrade. To isté si pravdepodobne myslí aj samotné vedenie Apple, keďže viaceré zdroje potvrdili možné odhalenie druhej generácie iPhonu SE v prvej polovici roku 2018. Aj keď ešte nie sú známe žiadne bližšie informácie, špekuluje sa, že iPhone SE 2 by mohol v svojom kovovom tele ukrývať čip A10, 2GB pamäte RAM a 12-megapixelový zadný fotoaparát.

Apple iMac
zdroj: Apple.com

 

Nový iMac

Apple každoročne zlepšuje výkon iMac-ov, a tak nebude prekvapením, ak v septembri uvidíme v iMac-och ôsmu generáciu Coffee Lake čipov. Spoločnosť Intel prehlasuje, že sú až o 32% rýchlejšie než predošlá generácia. Aj keď sa samotný iMac nedočkal dizajnovej úpravy už od roku 2012, nie je isté, či ho tento rok nejaká čaká.

 

MacBook a MacBook Pro

MacBooky patria medzi zariadenia, ktoré Apple upravuje každý rok. Je teda veľmi pravdepodobné, že 12-palcový MacBook a 13 a 15-palcové MacBooky Pro dostanú aj tento rok upgrade v podobe nových Kaby Lake čipov ôsmej generácie. Keďže však ide o modely predstavené len pred dvoma rokmi, žiadne dizajnové úpravy nie sú očakávané.

 

Apple Watch
zdroj: Apple.com

Apple Watch Series 4

Hodinky Apple Watch taktiež patria do skupiny produktov obnovovaných každý rok. Máme teda dôvod predpokladať, že v septembri budú popri nových iPhone modeloch predstavené aj Apple Watch štvrtej generácie. Už od minulého roka sa hovorí o zlepšení dizajnu, ktoré neprišlo s treťou generáciou, a tak je stále očakávané. Dôvodom by mohlo byť aj použitie micro-LED displejov, ktoré by umožnili stenčenie tela hodiniek. Je však známe, že vývojári Apple experimentovali s EKG senzormi, a teda sa môžeme dočkať aj zlepšenia funkcionality.

 

Nový iPad a iPad Pro

V roku 2017 bol predstavený iPad piatej generácie so zatiaľ najnižšou cenovkou. Zdroje tvrdia, že Apple bude v tomto trende pokračovať a tento rok predstaví ešte lacnejší iPad. Dovolilo by im to konkurovať ostatným výrobcom tabletov. Navyše by im to aj zaistilo miesto na trhu v množstve krajín, kde ich produkty nedosahujú vysokú predajnosť práve kvôli ich cenovke.

Apple má však veľké plány aj pre iPad Pro. Technológia Face ID pre iPhone X bola veľkým úspechom. Práve preto ju Apple chce implementovať aj do ďalších zariadení, vrátane iPad-u Pro. Hovorí sa však, že to nebude jediná vec, ktorú iPad Pro prevezme od minuloročného iPhonu. Osvojiť by si totiž mohol aj jeho dizajn, vrátane úzkych rámikov okolo displeja a (ne)chýbajúceho domovského tlačítka.

Je pravdepodobné, že spolu s iPad-mi bude uverejnená aj nová Apple Pencil. Zostáva však len špekuláciou, kedže o nej nie sú známe žiadne bližšie informácie.

 

Nabíjačka AirPower
zdroj: Apple.com

Bezdrôtová nabíjačka AirPower

V septembri minulého roku bola spolu s iPhone 8 a iPhone 8 Plus predstavená aj nová technológia bezdrôtového nabíjania. Kedže nebolo ponúknuté žiadne Apple zariadenie pre nabíjanie, namiesto neho ponúkli alternatívy tretích strán. Spoločnosť však oznámila, že sami pracujú na bezdrôtovej nabíjačke. Mala by byť schopná naraz nabíjať váš nový iPhone, hodinky Apple Watch a AirPods v ich novom obale. Aj keď ešte nie je oznámený presný dátum uvedenia na trh, je takmer isté, že tento rok sa novej bezdrôtovej nabíjačky od Apple dočkáme.

(Visited 191 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *