Určite raz alebo aj viackrát sme si túto vetu povedali. Úplne každý. Dnešný svet je postavený na tom, že každý druhému niečo závidí. Každý druhého osočujeme, podceňujeme, ohovárame, jednoducho riešime hocikoho, len nie seba samého. Jedného dňa si v 60-tich rokoch uvedomíš jednu vec. Budeš sa sám seba pýtať, že prečo som svoj život premárnil. Prežil bez toho, čo chcem ja. Dnes ti skúsim povedať, prečo sa nezaujímať o cudzie názory a tým byť šťastný. Pretože keď budeš zažívať pocit šťastia, bude ti úplne jedno čo si myslia druhí.

Ako som bol na pohrebe, vravel som si, ako sme na tomto svete krátko. Ani nevieme, kedy bude ten osudný deň a my napriek tomu robíme to, čo sa nám nepáči alebo chodíme do práce, do ktorej chodiť nechceme. Možno to je aj kvôli iným ľuďom. Prečo? Pretože nám viac záleží na iných názoroch ako na našom vlastnom. Tak radšej počúvame cudzie hlasy ako svoje srdce a prestaneme. Len preto, lebo si počúval cudzí hlas, cudzí názor, ktorý ti môže byť ukradnutý. Nezabudni, že človek, ktorý ťa odrádza od tvojich predstáv a cieľov je človek, ktorý je v „škatuľke“. Jednoducho vidí svet veľmi obmedzene. Vraví, že to nepôjde, pretože to nie je možné a nikdy sa to nepodarí a tak ďalej. Nenechaj sa od takýchto ľudí odradiť a uvidíš, že keď budeš šťastný, na ich názore ti nebude záležať.

zdroj: pixabay.com

Ešte sa vrátim k tomu pohrebu. Vieš, kde je najbohatšie miesto na Zemi? Je to práve cintorín. Nachádza sa na ňom kopa nápadov, kopa snov, kopa talentovaných ľudí. Viem, že každý máme poslanie, kvôli ktorému tu sme. Nie sme tu len tak náhodne, aby sme tento život prežili a utiekol nám pomedzi prsty. A najhoršie bude ak nebudeš žiť život kvôli druhým ľuďom. Ak ti ľudia vravia že to, čo robíš je nezmysel, nepočúvaj ich. Ty si tvorca vlastného šťastia.

Ak práve prežívaš časy, kedy vidíš, že ten človek ti chce len ublížiť, nevšímaj si ho. Každý sme jedinečný, iný, unikátny. Každý máme iný pohľad na svet, iné predstavy a iné zmýšľanie. Neboj. Všetko čo robíš a vieš, že to chceš robiť, má zmysel, aj keď to teraz až tak veľmi nie je vidieť navonok. Ak chceš byť v niečom úspešný, musíš vytrvať a strom, ktorý si na začiatku zasadil, bude vynášať ovocie.

Pokiaľ sa budeš báť, aj napriek tomu, že to veľmi chceš budeš mať len výčitky. Nezabudni, že výčitky sú stále horšie ako zlyhania. My ľudia sme takí, že sa zlyhania jednoducho bojíme. Je to ta náročnejšia, ale záživnejšia cesta, ako tá bezpečná a opatrná. Stále skús tú náročnejšiu, plnú výziev, aj napriek tomu, že zlyháš. Len sa niečo nové naučíš a ideš ďalej. Verím, že som trocha pomohol a prajem šťastnú cestu.

(Visited 181 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *