Čínske mesto Guijang sa teší novej atrakcii. Na stene 121 metrového mrakodrapu v obchodnej časti mesta vznikol nový viac ako 100 metrový vodopád. Mrakodrap, ktorý teraz disponuje vodopádom, je nie len vizuálne úchvatný, ale v skutočnosti aj šikovne premyslený. V prípade, že sa spustí vodopád totiž vytvorí uprostred obchodnej štvrti dúhu, ktorá určite poteší nejedného pracujúceho človeka, ktorí je celý deň zavretý v kancelárií. Tento počin má tak viacero pozitív.

Ak vás zaráža fakt, že developeri budovy plytvajú extrémnym množstvom vody len na okrasné účely, nemusíte sa obávať. Táto 100 metrová „fontána“ nie je spustená každý deň.  Spúšťa sa len pri špeciálnych udalostiach, ako napríklad sviatky či oslavy mesta. Aby bol vodopád ešte ekologickejší, využíva iba recyklovanú vodu. Väčšina vody, ktorá cirkuluje v pumpách pod mrakodrapom a na jeho stene, je dažďová. Len veľmi malé percento tejto vody pochádza z iných zdrojov. Vodopád pritom zvyčajne funguje len 10 až 20 minút.

A že je aj ekonomický. Majiteľov mrakodrapu vyjde hodina tejto atrakcia na zhruba 90 eur, čo skutočne nie je veľa. Vodopád je tak vcelku ekologický a ekonomický. A pôsobí naozaj skvostne. „Pod budovou sa nachádza štvorposchodový suterén, kde máme pumpy a čerpadlá, kde sa voda recykluje,“ uvádza na záver hovorca mesta, pán Cheng.

(Visited 107 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *