Chlapec menom Rocco sa stal hrdinom New Jersey. V školskom autobuse zacítil čudný zápach a tak prinútil vodiča zastaviť. Pohotovou reakciou tak zachránil viaceré životy, keďže pár sekúnd na to sa školský autobus ocitol v plameňoch. V mestečku sa tak stal miestnym hrdinom. 

Rocco je žiakom 4. ročníka na základnej škole v New Jersey. Do školy cestoval každý deň školským autobusom, a inak tomu nebolo ani v posledný deň školy. To však ešte nevedel, že sa stane hrdinom. Len 11 ročný Rocco nastúpil do autobusu, no neprešiel sotva 300 metrov a chlapec si všimol niečo nezvyčajné. Lepšie povedané zacítil niečo nezvyčajné. Bol to pach spáleného kaučuku. Vtedy mu prebehlo hlavou, čo to znamená a čo sa deje. Ihneď sa tak rozbehol za vodičom autobusu. „Kričal som: Musíme hneď odísť!“uviedol chlapec.

Vodič autobusu chlapca poslúchol a ihneď autobus odstavil. Pár minút na to sa celý školský autobus ocitol v plameňoch. Príčina požiaru bola, že v motorovom priestore na prednej časti vozidla došlo k mechanickému problému. Plamene zničili všetko. Počas hasenia požiaru Rocco okamžite zavolal svojej mame, že potrebuje, aby pre neho prišla. „Policajti mi oznámili, že môjmu synovi sa nič nestalo, že je v bezpečí a je veľmi odvážny a statočný. Veľmi som sa o neho bála, no zároveň som sa cítila ako hrdá matka. Nie som veľmi prekvapená jeho reakciou, viem, že sa nebál. Je to taký typ dieťaťa. Som veľmi rada, že tam neboli žiadne iné deti,“ povedala jeho mama.

zdroj: youtube.com

Dva týždne potom, ako sa nehoda stala, požiarne oddelenie Mahwah pridalo a zdieľalo fotku na sociálnej sieti Facebook s odkazom:

„Rocco sa stal čestným mahwanovským hasičom. Toto ocenenie dostal od šéfa požiarníkov Warneta. V ten deň, kedy bol celý autobus ohrozený, Rocco automaticky reagoval, povedal vodičovi nech okamžite zastaví, že musia vystúpiť. Roccovi vďačíme za to, že nikto z posádky nebol zranený. Vítame Rocca u nás, berieme ho ako člena posádky a tešíme sa na spoluprácu s ním.“ 

Mladý chlapec sa tak za svoj odvážny čin dočkal uznania a mnohých ocenení. Vďaka jeho pohotovej reakcií a skvelému čuchu sa mu podarilo zachrániť ľudí pred zraneniami. Ukázal tak, že je to jeden odvážny mladý muž.

(Visited 82 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *