Novoročné predsavzatia sú fajn. Ale, boli by ešte lepšie, ak by všetky neskončili na konci prvého mesiaca. Je vám to známe? Potom nie ste jediný. Novoročné predsavzatia totiž ľudí nedržia veľmi dlho. Prejde pár dní a na scénu opäť nastúpi lenivosť a vlastný komfort.

Tohto roku to však môže byť inak. Tohto roku je tu nádej, aby vám všetky vaše predsavzatia konečne vyšli. A pri tom to vôbec nemusí byť tak náročné. Ak nezabudnete na týchto 7 vecí, potom zaručene tento rok dosiahnete presne to, čo ste chceli, presne to, čo ste si na jeho začiatku stanovili.

#1 Stanoviť si musíte reálne a splniteľné ciele

Tento bod je hádam jeden z najdôležitejších. Ak si stanovíte niečo, čo jednoducho nie ste schopní splniť, potom sa vaše novoročné predsavzatia rozsype veľmi rýchlo. Váš cieľ musí byť vždy reálny.

Pozrite sa na to všetko objektívne. Je síce skvelé, že chcete napríklad ušetriť tisíc eur za mesiac, no pokiaľ brigádujete za ani nie tri stovky, potom to zrejme reálne splniteľný cieľ nebude. Ale tisíc eur za tri mesiace? To už bude skvelou výzvou.

#2 Buďte pri stanovovaní vašich predsavzatí čo najkonkrétnejší

Ďalším dôležitým bodom je byť čo najkónkretnejší. „Chcem schudnúť“ vôbec nie je konkrétny cieľ a takéto predsavzatie je predurčené k zlyhaniu. Ale, chcem mať v marci na váhe o 5 kíl menej ako mám teraz? To už je konkrétnejšie. Čím je cieľ konkrétnejší, tým ľahšie sa vám plní, takže premyslite si všetko do posledných detailov.

zdroj: unsplash.com

#3 Nezabúdajte si merať svoj progres

Keď nevidíme výsledky svojej snahy, len ťažko sa nám nachádza motivácia pokračovať ďalej. Aj z toho dôvodu by ste nemali zabúdať na meranie svojho progresu.

Zaveďte si zápisník, kde si budete písať svoje pokroky a pocity, alebo ako dôkaz použite fotografie. No nikdy si nezabúdajte aspoň raz za čas urobiť priestor na to, aby ste si to všetko porovnali. Porovnajte si, kde ste teraz s vaším začiatkom, teda s tým, kde ste boli predtým. Uvidíte, že aj také drobnosti vás dokážu potešiť a budú vás hnať smerom vpred.

#4 Dajte si za cieľ niečo, čo vás nadchýňa a z čoho máte radosť

Niekedy je problém v plnení cieľov ten, že doslova „musíte“ plniť niečo, čo možno ani nechcete. Takže, opýtajte sa samého seba, máte z toho predsavzatia vlastne radosť? Nadchýňa vás to? Ak nie, potom nemá zmysel tráviť nad tým čo i len stotinu vášho času. Dajte si za cieľ radšej niečo iné.

#5 Pamätajte si, že vaše sny sa nepremenia na skutočnosť sami od seba

Tento bod si dobre zapamätajte, pretože je veľmi dôležitý. Nemôžete doma čakať na zadku, kedy sa váš sen stane skutočnosťou. A potom nadávať, ak sa nič nedeje. Tak to jednoducho nefunguje.
Ak niečo chcete, potom iniciatíva musí prísť od vás. Potom sa musíte snažiť a pre ten sen naozaj pracovať. Len tak ho dosiahnete.

#6 Zamerajte sa na to, aby išlo o niečo, čo je dlhodobo udržateľné a príliš vás to neobmedzuje

Je jednoduché si na začiatku stanoviť taký plán, ktorý vám síce prinesie dobré výsledky v krátkom čase, no podstatnejšia otázka je, dokážete v takom tempe fungovať aj dva, tri, štyri, sedem mesiacov?

Ak nie, potom si to všetko musíte rozvrhnúť nejak inak. Vaše novoročné predsavzatia by vás nemali priveľmi obmedzovať vo vašej bežnej dennej rutine a tiež by vás ich plnenie nemalo pomaly zabíjať. Musíte si všetko nastaviť tak, aby ste to vládali plniť.

unsplash.com

#7 Nezabudnite, že musíte vyjsť zo svojej zóny komfortu

Posledná vec, ktorú by ste si mali pamätať je to, že niekedy budete musieť prinášať aj určité obete. Niekedy budete musieť vyjsť zo svojej bežnej zóny komfortu a preskákať cez nepríjemné situácie. Ale, to všetko vás posunie smerom vpred.

Prajeme vám veľa šťastia a pevné nervy pri plnení vašich novoročných cieľov. Dúfame, že tohto roku sa vám to naozaj podarí a neskončíte presne tak rýchlo, ako ste začali.

(Visited 100 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *