V roku 1988 sa Ben Lecomte stal prvým človekom, ktorý preplával cez Atlantický oceán – a teraz, o 30 rokov neskôr sa chce stať prvým človekom, ktorý úspešne prepláva cez Pacifik.

Lecomte sa chystá vyštartovať z pobrežia Choshi v Japonsku už túto nedeľu. V Tichom oceáne chce stráviť ďalších 6 až 8 mesiacov, počas ktorých prepláve 5 500 míľ, až do San Francisca. Športovec dúfa, že toto neuveriteľné transcontinentálne úsilie zvýši povedomie o znečisťovaní oceánov a skutočných nebezpečenstvách znečistenia vôd.

Tréning nepodcenil. Francúz sa na túto udalosť pripravoval sedem rokov, počas ktorých absolvoval 6 hodinové plávanie denne. Počas svojej expedície však bude plávať až 8 hodín denne, čiže počas celého dňa. Spať bude následne na lodi vedenej jeho posádkou.

Lode, ktoré budú plavca sprevádzať, sú vybavené technológiou, ktorá dokáže odpudzovať žralokov a iných predátorov. Ben bude mať na sebe oblečený špeciálny neoprén navrhnutý tak, aby odolal chladným vodám, ktoré môžu klesnúť až na 10 stupňov Celzia.

zdroj: epsn.com

Celá expedícia bude vysielaná naživo a zdieľaná na sociálnych médiách, ako aj na Discovery, takže diváci môžu sledovať Lecomteho na každom kroku. Zábery potom skončia v celovečernom dokumente, ktorý bude vydaný v roku 2019.

Celá expedícia bude zdokumentovaná a meraná vedeckou vydavateľskou platformou Seeker. Lecomteho tím tiež spolupracuje s 27 výskumnými inštitúciami, vrátane NASA a oceánografickej inštitúcie Woods Hole, aby zhromaždila viac ako 1000 vzoriek vody a námorných vzoriek.

zdroj: seeker.com

„Poslaním môjho historického plávania je vyzdvihnúť súčasný stav našich oceánov,“ vyhlásil Ben. „Výskum, ktorý budeme viesť počas tejto expedície, nám pomôže lepšie chrániť naše oceány a som nadšený, že spolupracujem s Seekerom a Discovery, aby sme túto expedíciu a naše zistenia ukázali celému svetu.“

zdroj: goodnewsnetwork.com

(Visited 108 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *