Vo veku 77 rokov sa vydala na cestu okolo sveta! Prekonala všetky druhy prekážok a na jar minulého roka sa vrátila späť do Berlína. No aj v tomto úctyhodnom veku rozhodne nemá v pláne zostať na jednom mieste a už teraz plánuje svoju ďalšiu výpravu. 

Vydať sa na cesty s historickým veteránom Hudson Greater Eight, prezývaný ako „Hudo“, ktorý mal takmer 87 rokov si vyžadovalo určitú technickú zdatnosť. No tá Heidi rozhodne nechýbala, pretože v automobilovom priemysle strávila viac ako 40 rokov svojho života. Počas tohto obdobia zastávala funkciu automechanika a relatívne úspešného jazdca rally.

Celé sa to začalo koncom roka 2014. Počas cesty, ktorá trvala presne dva roky a sedem mesiacov, prešla neuveriteľných 84 000 kilometrov na aute, pri ktorom by ste sa obávali, či vôbec dokáže naštartovať. Celá výprava sa začala v Berlíne, pokračovala smerom na výhod cez Áziu, niektoré časti Austrálie, Nový Zéland, Severnú a Južnú Ameriku a nakoniec Afriku. Na svojej ceste sa potýkala s množstvom nástrah, poradila si s vysokou spotrebou, teda nedostatkom paliva (17 l / 100 km), chladnými podmienkami, zamŕzaním a zlyhaniami v dôsledku horúčav v africkej púšti.

Zatiaľ, čo bola Heidi na cestách, tak vzhľadom na vek jej rovesníkov prišla o veľa svojich priateľov.  „Keď prídem domov, čaká ma cesta na cintorín,” dodala, keď sama prechádzala naprieč Afrikou. Avšak, keď sa vrátila späť do rodného mesta, bolesť sa vytratila a pri Brandenburskej bráne s nadšení zvolala: „Svet je úžasný, tak zdvihnite svoje zadky od televízora a vyrazte na cesty!”

Potom nakoniec ešte dodala: „Priatelia a ľudia, ktorých som na ceste spoznala sú pre mňa tými najdôležitešími.” A keďže aj ona je len človek, tak mnohokrát jej chýbalo nejedno objatie a nie raz zažívala boj so slzami. Preto momentálne trávi čas so svojimi vnúčatami a najbližšími, avšak aj napriek tomu sa neplánuje zdržať pridlho a už teraz ma naplánovanú cestu zo severu na juh naprieč Afrikou, tentokrát s vozidlom Toyota Youngtimer uspôsobeným pre nehostinné podmienky. Mimochodom, Heidi Hetzer oslávi o mesiac svoje 81. narodeniny, preto jej už v predstihu želáme množstvo úspechov a hlavne veľa zdravia.

Jej doterajšie a ďalšie zážitky môžete sledovať na jej blogu 🙂

(Visited 114 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *