Už viac ako mesiac funguje v Bratislave nová služba bikesharingu. Spoločnosť Slovnaft, ktorá za službou stojí, chce priblížiť Bratislavu k európskym metropolám. Bicykel si vďaka službe môžeš požičať len za symbolickú sumu 1 euro. Za mesiac túto službu využilo takmer 30 000 ľudí. Aj keď je služba pre všetkých, niektorí Slováci sa opäť vyznamenali a bicyklom nič nedarovali.

Stačí sa zaregistrovať na stránke slovnaft.sk, zaplatiť platobnou kartou a jazdiť. Takto sa ľudia dokážu prevážať po celej Bratislave a čo je podstatné, nestáť v zápchach. Bicykle sú najviac využívané ráno od 7:00 do 9:00 a popoludní od 17:00 do 22:00. Najvyťaženejšia stanica sa nachádza na Námestí SNP, kde sa požičia týždenne takmer 800 bicyklov.

„Rozbicyklovali sme celú Bratislavu a potvrdzujú to aj štatistiky užívateľov bikesharingu. Už po prvom mesiaci možno povedať, že bikesharing výrazne prispel k rozšíreniu a spopularizovaniu cyklodopravy, ako alternatívnej formy dopravy, čo dlhodobo v meste presadzujeme,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Prvý mesiac sa zaznamenali aj prípady vandalizmu. Servisní technici najmä cez víkend musia opravovať desiatky bicyklov. Ničia sa sedadlá, pedále. brzdy, svetlá, košíky alebo pneumatiky. Takto sa ničí krásny projekt. Ukázalo sa, ako si niektorí Slováci nedokážu ničoho vážiť.

zdroj: interez.sk

Bez kolesa či v rieke

Na Facebooku sa už nachádza fotka, kde je bicykel bez kolesa. Pneumatiku si však nikto nezobral. Našla sa vedľa bicykla.

Uverejnil používateľ Tomas Novak Streda 24. október 2018

 

Bicykel už skončil aj v rieke. Asi niekomu bolo nepríjemné odovzdať bicykel do stanice. Bohužiaľ, môžeme vidieť u niektorých Slovákov nevďačnosť a neváženie si.

Prosím, zastavme ničenie bikesharingu, veď je to krásny projekt pre všetkých v meste. Stojí za ním práca mnohých ľudí, ktorí sú za ekologickejšiu a lepšiu metropolu. Je to projekt pre moderné mesto 21. storočia, pre Bratislavu plnú tolerantných, vzdelaných a kultúrnych ľudí. Ak budete svedkami ničenia bicyklov alebo staníc bikesharingu, volajte ihneď políciu. Chráňme si svoj bikesharing.“ vyjadril sa Ivo Nesrovnal.

Pekne sa to stupňuje <3 Chorvátske rameno Petržalka (Majkl)

Uverejnil používateľ Zomri Streda 24. október 2018

(Visited 136 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *