CNN opísalo Slovensko ako krajinu veľkolepých miest a majestátnych hradov. Hovoria aj o tom, že naša krajina je často pre turistov neznáma, no aj napriek tomu je pokojnejša ako Česká republika. Podľa nich sa naše Tatry môžu súperiť s Alpamy, a sme oveľa cenovo dostupnejší ako Rakúsko.
Tak, a aké miesta opísalo ako najkrajšie pre návštevu?

Bratislava

Portál toto mesto opísal ako mladšiu sestru Prahy a Viedne, a že je jedným z najzaujímavejších hraničných miest Európy. Bratislavský hrad je jeden z hlavných symbolov mesta, ktorý ťa určite neomrzí. Následne portál spomína aj hrad Devín a ako najlepší výhľad na Bratislavu spomenul vyhliadkovú vežu UFO.

zdroj: pixabay.com

Košice

Metropola východu. Portál toto mesto opisuje ako pokojnejšie oproti Bratislave. No krásu tohto mesta to neuberá. Spomenuli Dom sv. Alžbety a aj Štátne divadlo a poradili kam zájsť na dobrú kávu, či bryndzové halušky.

zdroj: pixabay.com

Vysoké Tatry

Tieto hory v tomto rebríčku nemôžu chýbať. CNN označilo Tatry ako alternatívu pre Alpy, a že tieto majestátne hory majú čo ponúknuť každému. A preto tam zahraničných turistov vidíte po celý rok.

zdroj: pixabay.com

Bojnice

Kúpeľné mesto so zámkom. Zámok patrí k najnavštevovanejším v strednej Európe. So svojou romatickou architektúrou priláka každého. Preto je to aj obľúbené miesto fotografov. Ďalej uviedli dedinku Čičmany, ktorá je vzdialená asi 45 minút jazdy autom. V dedinke nájdeš takéto krásne drevené domčeky, ktoré už len tak hocikde neuvidíš.

zdroj: pixabay.com

Levoča

Mesto na východnom Slovensku, ktoré sa môže pýšiť svojou históriou. CNN spomína Chrám sv. Jakuba alebo aj Historickú radnicu.

Spišský Hrad

Tento hrad stojí za výlet. Hrad sa môže pýšiť svojou rozlohou a výhľadom.

Bardejov

Malé mestečko na severovýchode Slovenska, ktoré píše svoju existenciu už od stredoveku. CNN opisuje Historické centrum, kde nájdete meštianske domy, Baziliku sv. Egídia a výhľad z nej. Pre tip ponúkli aj Bardejovské kúpele, ktoré sa nachádzajú neďaleko mesta.

 

Trenčín

CNN si hlavne všimlo Trenčianský hrad a aj jeho centrum. Spomenulo aj Trenčianske Teplice, ktoré sa nachádzajú neďaleko. Ideálne miesto na kúpanie v liečivých minerálnych vodách.

zdroj: národnénoviny.sk

Banská Štiavnica

Historické mesto na strednom Slovensku patrí určite k najkrajším. CNN odporúča navštíviť toto mesto pre množstvo pamiatok. Napríklad Kostol sv. Kataríny, meštianske domy alebo Námestie sv. trojice. Pre pekný výhľad na mesto odporúčajú navštíviť Kalváriu.

 

zdroj: hotelpodzamkom.sk

Národný park Nízke Tatry

Slovensko má krásnu prírodu a preto tu nechýba ani Národný park Nízke Tatry. Portál odporúča navštíviť Ďumbier alebo skúsiť svahy Chopku. Zase odporúčajú navštíviť dedinku Vlkolínec a Demänovskú jaskyňu slobody.

zdroj: hiking.sk

Kežmarok

Mesto ležiace pod Vysokými Tatrami. CNN spomína drevený kostol a Ľubovniansky hrad, ktorý sa oplatí navštíviť.

zdroj: Slovakia.travel

Tak čo? Bol si všade? Ak nie, tak nezabudni navštíviť 😉

(Visited 205 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *