Dámy, aj keď vám to hovoríme skoro stále, makeup nie je jediná vec na svete, vďaka ktorej vyzeráte tak krásne. Samozrejme, je to jeden zo spôsobov, ako zakryť menšie nedokonalosti vašej pleti, avšak … To sa chcete líčiť stále? Aj keď idete napríklad na turistiku, športujete, ste na kúpalisku či vo fitku? A čo tak prírodná krása, bez škodlivého makeupu? Len čítajte ďalej a inšpirujte sa, ako byť krásna aj bez líčenia.

Peeling

Skúšali ste už niekedy peeling? Ak nie, mali by ste si ho určite zaobstarať. Peeling pomôže vašej pleti zbaviť sa odumretých buniek či šupieniek. Navyše, používaním peelingu jeden až dvakrát týždenne dosiahne vaša pleť efekt zdravej, vypnutej a čerstvej pleti. A tá je omnoho krajšia ako tá nalíčená.

Avšak ani s peelingom to netreba prehnať. Pri niektorých typoch pleti môže viac uškodiť ako pomôcť. Peeling by ste rozhodne nemali používať, ani keď máte pleť zapálenú, zápal by sa mohol totiž rozšíriť.

Hydratácia nadovšetko

Hydratácia by mala byť jedna z najhlavnejších zložiek prispievajúca ku krajšej a zdravšej pleti. Hydratovanie pleti je prvý krok k zbaveniu sa odumierajúcej pokožky, ktorá upcháva póry, z čoho následne vznikajú čierne bodky.

Prečo je hydratovanie a peeling také dôležité?

,,Dehydratovaná pleť je vlastne drsný povrch ktorý vyzerá oproti čerstvej pokožke zašednuto a fádne. Vďaka poriadnej hydratácií bude však vaša pleť hladšia a bude pôsobiť prírodne lesklým efektom. Vďaka čomu budete na fotke vyzerať úžasne. A to aj bez líčenia.

Voľba pleťového krému je tak naozaj dôležitým faktorom. Ak sa nevyznáte v zložení, alebo ste si nie istý vašou voľbou, nikdy nieje na škodu kontaktovať vašu kozmetičku alebo kožnú lekárku, ktorá by vám mala s výberom pomôcť. Na trhu je veľká škála ponúkaných krémov od drogérií až po lekárne. V lekárni by vám mala pomôcť aj pani lekárnička, nakoľko sa jedná už o drahšie ale často aj kvalitnejšie varianty.

 Čo sa týka krémov, majú rôzne rozdelenie. Sú rozdelené pre potreby každého typu pleti, veku ale i ročného obdobia. Krémy, ktoré sa používajú v zime majú napríklad hutnejšiu konzistenciu.

Zvlášť by ste sa však mali zamerať na krémy, ktoré sú založené na báze prírodných výťažkov a olejov. Tieto krémy neobsahujú skoro žiadne chemické látky, vďaka čomu sú pre vašu pleť ešte šetrnejšie. Keďže ich zloženie obsahuje známe liečivé byliny a oleje, prírodné krémy nie len ozdravia vašu pleť, ale môžu vám pomôcť vyliečiť akné, zápal či iné choroby.

Upravenie životosprávy

Klišé! Klišé! Určite to počúvate z každej strany. Avšak každý vie, že ak jete zdravo odrazí sa to na vašom zdraví, a tým pádom aj na vašej pokožke. Nielen že budete vyzerať skvelo, ale budete sa tak aj cítiť. Čo je teda skvelý bonus!

Prečo je to tak?

„Pretože všetci vieme, že krása kráča ruka v ruke s tým čo konzumujete. Jedenie nezdravého jedla každý deň je spôsob, ako vyzerať nezdravo a unavene.“

Všimli ste si, že niektoré  dni vyzerá vaša pleť lepšie a zdravšie ako tie ostatné? Myslím, že ak by ste si spravili zoznam čo ste v daný deň zjedli, ihneď by ste našli odpoveď.

Tip: Samozrejme že od vás nechceme, aby ste hneď začali s drastickou diétou, ktorá by vaše zdravie ešte viac poškodila. Cesta začína čo i len s jedným krokom, a preto si myslíme, že dať si ovocie namiesto čokoladového snacku je dobrým začiatkom. Nemyslíte? 🙂

Použite doplnky stravy

Vieme však, že 100% zdravá strava nieje zrejme práve možná pre každého, a to pre veľa dôvodov. Veď nie každý má čas si doma pripraviť zdravé jedlo, zháňať kvalitné suroviny a tak ďalej. No dopomôcť si môžete jednoducho doplnkami stravy. Užívanie tých správnych vitamínov, či doplnkov stravy môže byť to, čo vaša pleť potrebuje! Napríklad vitamín C, E, Biotín či Kolagén. Ak zvažujete kúpu a následné užívanie týchto doplnkov, určite sa vopred poraďte s kožnou lekárkou alebo kozmetičkou. Predávkovanie určite nehrozí, avšak vyhadzovať peniaze za vitamín, ktorého ma naše telo dostatok a tak zasa zanedbávať iný je zbytočné a neefektívne. Všetko treba rozumne a s mierou. A vaša pleť bude krásna aj bez „makeupu“.

(Visited 97 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *