Aj keď sú dvadsiate tretie Zimné olympijské hry v Pchjongčchangu už takmer za nami, olympijská dedina je ešte stále miestom, kde to žije. Každému z nás určite niekedy napadla otázka, ako vlastne športovci trávia čas, keď práve nesúťažia. Žijú v luxuse? Alebo iba neustále trénujú? Môžu si dovoliť vyhradiť nejaký čas pre seba? Ak sa chcete dozvedieť odpovede na tieto otázky, neváhajte a čítajte ďalej.

 

Olympijská dedina je tento rok rozdelená na dve časti. Počas uplynulých dvoch týždňov sa pre mnohých športovcov stal domovom tento komplex. Niektorí si možno povedia, že veď predsa vyzerá ako obyčajné slovenské sídlisko, zdanie však môže klamať.

Komplex olympijskej dediny
zdroj: gettyimages.com

Izby

Ubytovací komplex obsahuje niekoľko druhov izieb rozdelených podľa rôznych štandardov. Tie bežné s dvoma posteľami vyzerajú stiesnene a veľmi sa podobajú obyčajným hotelom, no žiaden zo športovcov s tým nemal veľký problém. Na druhej strane, komplex obsahuje aj oveľa viac priestranné izby s veľkými oknami a výhľadom na prírodu, ktoré si užívajú športovci zvyknutí na väčší luxus.

Štandardná izba
zdroj: Reuters.com

Maďarská lyžiarka Elizabeth Swaney pridala túto fotku s popisom: “Po približne 30 hodinách cestovania, olympijská dedina a najlepšia #posteľ na svete!”.

zdroj: instagram.com/lizswaney

Relax

Organizátori mysleli na všetko, a preto je pre športovcov v komplexe pripravené množstvo spôsobov, ako môžu stráviť ich voľný čas. Pre tých aktívnejších, ktorí si chcú aj medzi súťažnými disciplínami trénovať svoju kondíciu, je pripravené fitness centrum a posilňovňa s množstvom prístrojov. A pre tých, ktorí preferujú pasívny relax, sa tu nájde miestnosť plná masážnych kresiel. Ak by športovci chceli tráviť čas spolu a spoločne sa zabávať, organizátori pripravili Playstation, herné automaty, biliardové a ping-pongové stoly či stolný futbal.

Fitness centrum
zdroj: instagram.com/olympics
zdroj: instagram.com/olympics
zdroj: instagram.com/francescopmd

Služby

Ako prvá bola pre olympionikov vybudovaná obrovská kantína, ktorá bola pripravená každý deň stravovať až 15000 osôb. Otvorená bola 24 hodín denne a výber bol naozaj bohatý. Športovci mohli ochutnať miestnu kórejskú kuchyňu, pripravené však boli aj európske, vegetariánske, kosher a ďalšie jedlá rešpektujúce rôzne náboženstvá a životné štýly. Pre tých, ktorí po svojom životnom výkone hľadali odmenu, alebo mali chuť zhrešiť, bol k dispozícii aj McDonald.
Aj športovci sú len ľudia, a preto olympijská dedina aj tento rok oplýva množstvom centier, ktoré môžu využiť na skrášlenie pred ceremóniami. Pre dámy, ktoré by si priali mať svoje nechty upravené vo farbách svojej krajiny, organizátori pripravili nechtové štúdio. A keďže treba na stupienkoch víťazov vyzerať reprezentatívne, pre súťažiacich bolo pripravené aj profesionálne kaderníctvo, využitím ktorého sa na Instagrame pochválil aj český lyžiar Miroslav Rypl.

zdroj: instagram.com/mira_rypl

 

Čo poviete, oslovila vás tohtoročná olympijská dedina? Zmenili by ste niečo, alebo si myslíte, že pre športovcov bolo vytvorené dokonalé prostredie?

(Visited 94 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *