Aktuálny event jednej z najhodnotnejších spoločností na svete sa tentokrát niesol v edukatívnom duchu. Teda všetky inovácie boli sústredené a určené primárne študentom. Z toho vyplýva, že Apple pristúpil k veľmi nezvyčajnému kroku a to k výraznému zatraktívneniu súčasnej cenovej ponuky. Čo je skvelá správa pre tých, ktorí sa niekedy chceli stať vlastníkmi produktov tejto renomovanej značky. Tak teda, teraz je tá správna chvíľa!

Celá udalosť sa odohrávala v Chicagu a niesla označenie: “Creative New Ideas for Teachers and Students”.  No aj napriek tomu, že sme sa tento rok živej konferencie nedočkali, Apple hneď po jej ukončení vypustil do sveta záznam, ktorý si máte možnosť zhliadnúť priamo na tomto odkaze.

Nový iPad s podporou Apple Pencil

To o čom sa v posledných mesiacoch len hovorilo, Apple jednoducho preniesol do reálnej podoby. Privítajte modelový rad iPadov pre rok 2018. Tak poďme sa teda na to pozrieť z bližšia.

”Jablčné” tablety majú dnes obrovské využitie a to aj v priestoroch školy. Dizajn nového tabletu od Apple sa nesie v tradičnom duchu. Dominantou ostáva „rámikový“ dizajn s Touch ID, takže áno… nový iPad vyzerá takmer totožne ako minuloročný model. Hlavnou podstatou je obľúbený 9,7″ Retina displej, no v tomto prípade s podstatne rýchlejšou odozvou. Avšak najväčšou peckou je jednoznačne kompatibilita s Apple Pencil, ktorou doteraz disponovali len iPady s označením Pro. Z toho dôvodu Apple aktualizoval aj svoj kancelársky balík za účelom zefektívniť editáciu so spomínaným Apple Pencil.

zdroj: Apple

Základom je 8 Mpx kamera a video v kvalite 1080p. Čo však poteší, je bezpochyby nový čip A10 Fusion, ktorý má zaistiť skvelú plynulosť napríklad pri používaní ARKitu. Výdrž zariadenia by mala dosahovať úctyhodný parameter – 10 hod. Opäť, očakávať môžeme podporu LTE, GPS, kompas, akcelerometer a giroskop. Aj vďaka tomu nové iPady vo výkone hravo prekonajú konkurenčné PC zariadenia, či chromebooky.

Smerodajným faktorom pri kúpe je cena. Tá sa v prípade novej generácie pohybuje na úrovni 329 USD. V súčasnosti sú totiž tablety všeobecne nie zrovna najlepšie predajný produkt. Sám som dlhý čas nevedel prísť na jeho reálne využitie, pretože s takou cenou sa nejedná o typ zariadenia, ktorý by mohol nepovšimnuto ležať na stole s tým, že si ho čas od času zoberiem na cesty, prípadne prečítam večer článok. No vďaka tomuto geniálnemu marketingovému ťahu, si ho teraz aj napriek tomu, že preň nenachádzam 100 % využitie kúpim! Jediným problémom ostáva už len voľba farebného prevedenia, tak poďme to rýchlo vyriešiť.

Vyberať môžete zo zlatej, striebornej a vesmírnej šedej varianty, pričom povrchová úprava ostáva rovnako ako v prípade posledného modelu hliník. A pozor, pokiaľ sa Vám zdá Apple Pencil so svojou cenovkou 99 USD ešte stále pridrahý, Apple má pre vás riešenie. Po novom si môžete zakúpiť nový stylus vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Logitech. Jeho cena je prijateľných 49 USD.

 

Nepovšimnuté neostali ani aplikácie Clips a GarageBand

Nová aktualizácia sa týka hlavne spolupráce s funkciami TrueDepth kamery a novým obsahom oboch aplikácií. GarageBand nájdete na Apple Store teraz vo verzii 2.3.3, kdežto Clips vo verzii 2.0.3.

Tak poďme na to a začnime rovno aplikáciou Clips. Po novom tu nájdete dve nové selfie scény inšpirované Pixarom. Konkrétne motívy pochádzajú z filmov Hľadá sa Dory a Príšerky s.r.o. K tomu sa tiež môžete tešiť na 9 nových samolepiek a 11 nových plagátov, vďaka ktorým si budete schopní vytvoriť animované kartičky. Aktualizácia aplikácie Clips tiež prináša pôsobivé „živé“ nadpisy s novými štýlmi písma, farbami a rozloženiami.

zdroj: Apple

No že by nová appka s názvom Garage Band nejak zaostávala… eeee. Práve naopak, medzi najnovšie aktualizácie možno zaradiť používanie tváre na iPhone X pre hands-free kontrolu všetkých hudobných efektov. A keďže sa celá konferencia niesla v duchu vzdelávania, tak Apple si pre Garage Band pripravil sadu nových zvukových efektov s názvom „Toy Box“. Tieto zvuky obsahujú zvuky pre vzdelávanie – tzn. zvuky zvierat, áut a počítanie do desať v rôznych jazykoch atď.

Množstvo doplnkov v jarných farbách

No a keďže je Apple špecialista na vytváranie produktov so skvelým vzhľadom, ktorý v zákazníkoch vyvoláva ten všeobecne známy „wau“ efekt, tak sa dizajnéri pochopiteľne zaslúžili o skrášlenie v zmysle nových obalov, puzdier a remienkov. Tentokrát v podobe jarnej kolekcie. Apple tiež vypočul prosby fanúšikov a začal predávať myš, klávesnicu a trackpad vo farbe „space gray“.

zdroj: Apple

Krátke motivačné video na záver

Apple zároveň na svojom YouTube kanáli zverejnil video s názvom  ”One person can change the world”, teda práve jedna osoba môže zmeniť celý svet. Video má poukázať na nekonečnú kreativitu detí. V pozadí príjemnej hudby hovoria ešte malé deti, podľa ktorých je predstavivosť kľúčová, pretože vďaka nej človek dokáže človek použiť vedomosti tak, ako ich nikdy nikto predtým nepoužil. Presvedčte sa sami.

(Visited 111 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *