V skratke, čo je to Learn2Code?

Je to online vzdelávací portál, na ktorom sa môžete z pohodlia domova naučiť programovať webstránky, aplikácie, dizajnovať, fotografovať, menežovať reklamy na AdWords a Facebooku, spravovať online a social marketing a mnoho ďalšieho. Je to miesto, ktoré vám môže dať mnoho vedomostí, ktoré môžete zužitkovať či už pri tvorbe svojho vlastného projektu alebo v práci.

Okrem online kurzov ponúkame aj prezenčné kurzy v mestách po Slovensku – v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici alebo Košiciach.

Aké kurzy môžeme na stránke L2C nájsť? Respektíve, čo sa naučíme?

Učíme programovanie v jazykoch ako Java, Swift, programovanie stránok, vizuálnu stránku webstránok, grafiku, online marketing, fotografovanie, prácu s videom, MS Office… Proste všetko potrebné na to, aby náš absolvent bol úspešný a vedel sa pohybovať v digitále. Napríklad, keď bude chcieť rozbehnúť vlastný projekt, startup, pracovať s marketingom, fotografovať či niekde sa zamestnať, tak nájde u nás na všetky tie oblasti nejaké potrebné know-how. Takže náš cieľ je pripraviť mladých ľudí na to, aby boli úspešný v oblasti s technológiami. Čo sa nám aj vcelku darí, keďže aktuálne má kurz zhruba cez 20 000 záujemcov a ročne okolo 500 študentov prejde našimi prezenčnými kurzami, z čoho okolo 40% záujemcov si následne nájde prácu a sú úspešní.

Neplánujete sa rozšíriť aj za hranice Slovenska?

Pravdupovediac, rozmýšľali sme nad tým, ale keďže v angličtine je už takých vzdelávacích projektov dosť, tak momentálne sa sústredíme skôr na Slovensko a Čechy. Ale teraz sa plánujeme zacieliť skôr na tých našich západných susedov a rozšíriť Learn2Code do spomínaného Česka, kde je o tento typ vzdelávania dosť veľký záujem, keďže aj aktuálne je nejakých 10-15% ľudí na L2C z Česka. Takže, tam je ten potenciál naozaj vysoký. Skôr teda tie Čechy, ale že by sme expandovali do zahraničia a prerábali kurzy do angličtiny to fakt nie.

Plánujete rozšíriť svoje portfólio a spustiť na trh nejaké nové projekty?

Postupom času sme začali aj nejaké nové veci skúšať, keďže z trhu prišiel dopyt po niečom novom, tak sme sa do toho dali, že poďme aj niečo takéto skúšať a vyzerá to zaujímavo. Teraz máme jeden projekt pre vzdelávaní detí – kidscodr.sk – je to vlastne platforma na vzdelávanie detí, v oblasti programovania, tvorby hier a algoritmického myslenia. Tento projekt je zameraný na deti na základných školách vo veku od 7 rokov. No a v rámci tohto projektu máme ešte jeden, čo je vlastne interaktívna vzdelávacia hra pre deti – Galaxycodr.com. Je to interaktívna vzdelávacia hra pre deti na výučbu základných princípov programovania, takže to bude môcť každá škola využiť ako vzdelávací nástroj na výučbu. Môžem taktiež povedať, že to je jeden z projektov, s ktorým by sme chceli ísť aj do zahraničia, keďže má táto hra vyjsť aj na android a iOS zariadenia. Čo sa týka budúcnosti L2C, tam by sme chceli aj naďalej rozširovať portfólio tém a dostať L2C viac na stredné školy medzi študentov. Zapracovať na prepojení študentov s firmami, aby bol náš absolvent nie len vzdelávaný, ale aby mohol svoje know-how ihneď využiť v praxi.

Čo si myslíte o programovaní ako trende. Keďže sa v dnešnej dobe čoraz viac propaguje aj na základných školách a škôlkach. Vidíte v tom perspektívu?

No podľa mňa nie je dobré vychovávať hneď z každého programátora, ale myslím si, že každý by mal mať aspoň nejakú základnú znalosť z tejto oblasti, ako to funguje a ako to možno využiť v inej sfére, napríklad v poľnohospodárstve, medicíne a podobne. Keďže aj niektoré štúdie dokazujú, že sa tým zlepšuje kritické myslenie, a to je v dnešnej dobe veľmi dôležité v každej oblasti. Napríklad v UK alebo Estónsku sa už základy programovania povinne vyučujú v osnovách. Tak ako sa napríklad angličtina stala v dnešnej dobe na školách takpovediac štandardom, tak to bude aj s programovaním. Teda aspoň podľa mňa.

Aké sú hlavné benefity absolvovania vašich kurzov? Pomôže váš kurz nájsť si prácu?

Samozrejme, no najväčším benefitom, ktorý naši absolventi získajú sú znalosti. Síce si môžu po absolvovaní kurzu vytlačiť oficiálny certifikát, avšak, najdôležitejšie sú znalosti, keďže na základe certifikátu alebo napríklad vysokoškolského diplomu vás do firmy nezoberú, dôležité sú referencie. Pre firmu, budúceho zamestnávateľa je dôležité čo viete. Keďže však firmy hľadajú skôr zabehnutých programátorov, tak sa snažíme vybavovať rôzne stáže vo firmách, kde dostane účastník resp. absolvent kurzu určité zadanie, následne si firma vyberie dvoch – troch záujemcov o ktorých si myslí, že nato majú a tých pozve na stáž. Môžeme povedať, že naši absolventi praxujú na rôznych startupuch alebo napríklad vo firmách ako Exponea a podobne. My teda našim študentom dáme zopár ponúk, kde sa môžu priamo prihlásiť, poslať svoj životopis, aby to nezostalo len na báze učenia sa, ale aby si to vyskúšali aj v reálnom živote.

Plánujete v blízkej dobe pridať nejaké nové kurzy?

Samozrejme, stále sa snažíme pridávať nové a nové témy, avšak stále s dôrazom na kvalitu spracovania. Nedávno vyšli SQL databázy, PHP frameworky LUMEN, OOP programovanie, Python … No do konca roka chceme vydať veľkú časť JavaScriptového kurzu, keďže JavaScript je v dnešnej dobe dosť populárny, tak by sme tam chceli pridať aj nejaký JS framework, tak sa je na čo tešiť. Samozrejme sa môžete tešiť na obľúbeného inštruktora Yablka, s ktorým tieto kurzy pripravujeme a taktiež ďalších inštruktorov, ktorí sú profíci vo svojich oblastiach. Určite môžete očakávať kvalitné kurzy plné vedomostí.

(Visited 71 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *