Developer HB Reavis prednedávnom verejnosti predstavil vizuál toho, ako bude vyzerať nového Apollo. Celý projekt by sa mal rozprestierať na pôde bratislavského Ružinova, nahradiť by mal aktuálne Apollo Business Center I.

„Nové Apollo splní tie najmodernejšie požiadavky na prácu s priestorom, prinesie zeleň aj cyklohub,“ uvádza developer.

Celá budova by mala disponovať siedmimi podlažiami pričom ôsme bude tzv. ustúpené podlažie. V podzemí sa tak vytvorí priestor pre 484 parkovacích miest a dočkať by sme sa mali aj veľkého cyklistického hubu. 

zdroj: HB Reavis

„Samotná prestavba prejde všetkými krokmi –  odstránením pôvodnej budovy, realizáciou nového riešenia a následný prenájom a správa budovy. Komplexný plán postupu prác zverejníme vo chvíli, kedy budú jasné všetky kroky a ich časový harmonogram po úspešnom absolvovaní celého povoľovacieho procesu,” tvrdí Jakub Gossányi, šéf developmentu HB Reavis Slovakia.

zdroj: HB Reavis

HB Reavis taktiež uvádza, že nijakým spôsobom nechce zaťažovať životné prostredie. Práve preto bude pri asanácii budovy recyklovať napr. sklo, sadrokartóny alebo betón. Do úvahy pripadá aj riešenie, v ktorom by sa mohol betón z aktuálnej stavby rozdrviť a znova použiť na stavbu chodníkov.

Začiatok prác a celkovej výstavby sa odhaduje na koniec roka a jej dokončenie na rok 2021.

zdroj: HB Reavis

Pôvodná budova nesia status ”opustená” už tretí rok. V roku 2015 boli oficiálne zverejnené problémy so statikou. Statikom stavby bol Ján Tomčáni, ktorý mal na starosti aj statiku rozsiahlých komplexov Trinity či piešťanského Centroomu. Žiaľ rukopis neklame a podobné obtiažnosti so statikou nastali aj v prípade ďalších uvedených prác. 

zdroj: Forbes
(Visited 91 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *