Ešte keď mal Padma Jadav Payeng 16 rokov, nepáčilo sa mu ako sa celkovo ničia lesy, a tak sa rozhodol, že jeden les vytvorí. Tento Ind žije na riečnom ostrove Majuli. Zaujímavým je však fakt, že keby tento Ind nezačal sadiť stromčeky, ostrov by pravdepodobne zanikol.

Ľudia si ešte pred 50 rokmi vraveli, že tento ostrov zmizne z povrchu zemského. Padma Jadav tento ostrov tak povediac zachránil. Dnes by ste v tomto lese našli rôzne zvieratá, pre ktoré sa stal les domovom. Ak by ste toto miesto navštívili, našli by ste tu tigre, slony, nosorožce či veľké množstvo vtákov.

„Ak by každé dieťa dostalo na starosť jeden strom, o 10 rokov by z Indie bola zelená krajina. Tento les pre mňa znamená tak veľa, ako rodina,“ hovorí Padma.

Vytrvalosť sa oplatila

Najviac hrdý je na svoj prvý zasadený strom. Povedal, že sa mu dokonca zveruje zo svojimi tajomstvami.  Tento muž je len dôkazom toho, že všetko to čo si zaumienite, je možné dosiahnuť. Je jedno čo to je. Samozrejme úspech nemôžete vidieť po prvom dni, inak by sme si úspech nevážili.  Ako aj tento Ind, ktorý na úspech čakal 40 rokov.

(Visited 223 times, 2 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *