Môže to znieť zvláštne, vo väčšine prípadoch až neuveriteľne, no aj každodenné vyhľadávanie informácií v prehliadačoch môže prispieť k zhoršovaniu životného prostredia. 

Ak sa chcete stať ozajstným ochráncom prírody, mali by ste obmedziť vaše vyhľadávanie len na potrebné minimum. Je to spôsobené tým, že každé vaše vyhľadávanie produkuje emisie CO2. 

Pochopiteľne aj Internet podobne ako iné záležitosti tohto typu funguje na miliónoch fyzických serverov. Veľké množstvo energií potrebných na ich prevádzku sa generuje práve spaľovaním fosílnych palív pričom sa do ovzdušia uvoľnuje oxid uhličitý. Tento fakt umocňuje skleníkový efekt a prispieva k mnohým klimatickým zmenám. 

zdroj: pixabay.com

Prostredníctvom spoločnosti Google sa denne vykoná presne 3,5 miliardy vyhľadávaní, čo má za následok vznik 40% z celkovej stopy CO2 spôsobovanej Internetom. 

Je všeobecne známe, že stromy a rastliny čisita vzduch, ktorý dýchame a zabezpečujú produkciu kyslíka. Google týmto spôsobom vyprodukuje každú sekundu také množstvo CO2, že na jeho pohltenie je potrebných 23 stromov. Spoločnosť sa snaží danému porblému predísť vytvorením nových efektívnejších datových centier. Google je v skutočnosti, čo sa týka produkcie CO2 neutrálny a investuje mnoho prostriedkov do rozvoja v danej oblasti a energetických programov.

Preto ak máte záujem o akékoľvek zlepšenie našej planéty, nasmerujte svoje kroky do knižnice. Len preboha neoužite na to vaše auto! 

zdroj: insh.world
(Visited 75 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *