Keď si chceš plniť tvoje sny, najprv sa musíš zobudiť

– J.M.Power

  • 8 hodinový spánok a ranná meditácia

Áno, možno to znie ako veľké klišé, ale dobrý spánok ti dokáže zabezpečiť dobrý deň. Osem hodín, ako všetci dobre vieme, je optimálny čas pre kvalitný oddych. Ranná meditácia, akokoľvek vtipne to znie, je skvelá pre odbúranie stresu a úzkosti. Viem ti sľúbiť, že keď si na ňu raz navykneš, nebudeš ľutovať.

  • Osprchuj sa a nachystaj sa

Studená sprcha je stále dobrá – všeobecne poriadna hygiena ťa dokáže ráno veľmi nabudiť. Dodá ti kopec energie, pociť sviežosti a čistoty. Nezabudni sa na seba usmiať ráno v zrkadle, aby si si trochu zdvihol sebavedomie.

  • Zdravé raňajky

Existuje množstvo chutných a rýchlych kombinácií, ktoré si ráno dokáže bez problémov pripraviť aj ten najviac zamestnaný človek. Kvôli správnej výžive, sa ti určite ráno oplatí vstať o desať minút skôr. Hoci len ovsená kaša, ktorá je doslova pripravená za minútku ti dokáže skvelým spôsobom naštartovať deň-

  • Zabaľ si desiatu a vodu

Do školy by si si nikdy nemal zabudnúť zabaliť nejakú dobrú desiatu, ktorá ti cez deň dodá energiu. Hoď si do tašky banán alebo jablko, nejaké oriešky a rýchle občerstvenie máš hotové. Určite nezabudni na fľašu vody. Ak si ju chceš niečim okoreniť, jednoducho si do nej vytlač citrón a daj si tam pár lístkov mäty. Chutnú domácu limonádu máš hotovú.

  • Školskú tašku si zabaľ noc predtým

Ak chceš ráno ušetriť trochu času, tašku si zabaľ noc predtým – ušetrí ti to jeden problém a dá ti to trochu viac času pre teba. To, že budeš nútený vybrať veci z tašky ťa taktiež môže aspoň dokopnúť k tomu, aby si učebnice otvoril a zopakoval si učivo, ktoré si v škole prebral. To ti určite pomôže so študijnými výsledkami.

  • Urči si ciele

Vyber si svoj diár, zápisník, poznámky v telefóne – čokoľvek, kam si môžeš zapísať svoje ciele pre nadchádzajúci deň. Píš doň každodenne, aby si si ráno mohol pozrieť, aké povinnosti ťa čakajú. Taktiež vec, ktorá mňa osobne veľmi baví, je zapisovanie snov – dokáže to pekne rozvíjať fantáziu a možno ti to pomôžeš si uvedomiť o sebe veci, ktoré si ani netušil.

  • Niečo si prečítaj

Dobrý typ na ráno je napríklad prečítanie novín alebo tvojho obľúbeného časopisu. Pomôže ti to rozhýbať mozog a taktiež vedieť nejaké nové info nikdy nie je na škodu. Keď máš dlhú chvíľu v autobuse, neboj sa vytiahnuť nejaké zaujímavé čítanie.

  • Počúvaj hudbu

Pri počúvaní hudby oddychuj. Nerob pri tom domáce úlohy, využi to čisto ako čas pre teba, zatancuj si, naber dobrú energiu. Neboj sa vyšaliť sa, každý z nás to z času na čas potrebuje. Či už sa ti páči viac upbeat hudba, alebo niečo kľudné, určite je to dobrý typ, ako ráno využiť trochu viac času pre teba.

 

 

(Visited 98 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *