Nevieš, ako správne nakladať s časom? Nevieš, do akých aktivít  ho investovať? Tu nájdeš odpoveď.

Správna investícia času je kľúčová, pretože všetko, čo robíš dnes, rozhoduje o tvojich zajtrajškoch. Pokiaľ teraz ležíš a scrolluješ nástenku niektorej zo sociálnych sietí,  zatiaľ čo by si mohol makať na svojom sne, je jasné, že ho tak ľahko nedosiahneš.
Všetko, čo chceš, chce aj teba a čaká, kým o to požiadaš. Ale musíš konať, aby si to dosiahol. 

1. Veľa čítaj
Myslím, že základom, ktorý ti stále niekto ako ja bude tĺcť do hlavy je, aby si veľa čítal. Tým zlepšuješ nielen svoju slovnú zásobu a gramatiku, ale taktiež sa učíš novým veciam, zlepšuješ si pamäť, čítaním sa môžeš učiť novým veciam a takisto znižuješ svoju šancu k návšteve pána Alzheimera. Ale dôvodov na čítanie je omnoho viac! Nájdeš ich napríklad v článku talentovanej Alex – 5 dôvodov, prečo by sme mali čítať viac kníh.

unsplash.com

2. Športuj
V zdravom tele zdravý duch. Určite to nie je nezmysel, je to naozaj tak. Udržiavať svoje telo vo forme nikdy nie je na škodu. Máš lepšiu kondičku, máš lepšiu postavu, si sebavedomejší pri každom pohľade do zrkadla…a tak ďalej. Naozaj, ak investuješ do športu alebo do cvičenia, vlastne investuješ do svojho tela. A ešte nejakých pár rokov v ňom budeš žiť, tak sa o neho staraj, aby ťa v budúcnosti nesklamalo.
Ale nezabúdaj, že všetkého veľa škodí. Pokiaľ si hneď na začiatok povieš, že zabehneš minimaratón a potom si vo fitku pôjdeš na bomby dve hodinky vkuse, a takto každý deň, tak to naozaj dobre nedopadne. Ak si úplný začiatočník, začni na nule a pomaly zvyšuj náročnosť. Do všetkého treba ísť pomaly, netlač zbytočne na pílu. 😉

3. Venuj sa nejakej umeleckej činnosti
Je jedno, či teraz vezmeš do ruky gitaru alebo štetec. Tvoje tvorivé myslenie je takisto potrebné poriadne prevetrať, takže namiesto prezerania si kresieb na pintereste pred seba polož papier a ceruzku a pusť sa do toho. Alebo namiesto počúvania skús sám nejakú zahrať. Možností je tak veľa! Môžeš písať, kresliť, fotiť, maľovať, tancovať, hrať…
Nemusíš mať špičkový foťák, pokiaľ chceš fotiť pre radosť. Úplne stačí tvoj smartfón. A nemusíš mať ani výbornú choreografiu, ak chceš tancovať. Hlavné je nesedieť len tak, ako päť peňazí. 🙂

unsplash.com

4. Uč sa cudzie jazyky
Cudzie jazyky sú dnes niečo, bez čoho sa vo svete nezaobídeš. Môžu ti zaistiť lepšiu prácu, ale hlavne – dohovoríš sa v iných krajinách. Angličtina je základ, určite na nej pracuj aj pokiaľ študuješ na čínskom bilingválnom gymnáziu. No a tie ďalšie, ktoré sa ti vždy páčili – začni! Otvor internet a hľadaj. Najlepšie budeš ovládať to, čo sa naučíš sám, to ti môžem zaručiť.

5. Stretávaj sa s ľuďmi
Každý človek, ktorý vstúpi do tvojho života, prichádza preto, aby ti niečo dal. Môže to byť výborná rada, z ktorej si ty vybuduješ skvelý základ pre lepší život, alebo alebo príklad, ako sa nemáš správať, ak chceš zaujať. Neboj sa spoznávať nových ľudí. Neboj sa osloviť niekoho, kto si k tebe prisadne vo vlaku a už vôbec sa neboj odpovedať, ak niekto osloví teba!

unsplash.com

6. Rob, čo ťa baví!
Túto vetu si v mojich článkoch budeš čítať veľmi často. Je to najdôležitejšia vec z tohto zoznamu. Pretože nech robíš čokoľvek, vždy to robíš buď s radosťou, alebo bez nej. Ale ty sa musíš zamerať na to, čo ťa baví! Aký máš úžitok z toho, že ideš s kamarátom na nudný kolotoč, ktorý vybral on, lebo sa bojí niečoho lepšieho?  Život je príliš krátky na tom, aby si robil veci, ktoré ťa z vnútra nenapĺňajú. Ak máš chuť si ísť zabehať, choď! Ak máš chuť si zahrať futbal, vezmi loptu a vybehni s ňou von. No a ak budeš práve teraz šťastný na gauči pri telke a s chipsami v ruke, veď oddych je tiež dôležitý.

7. Plň si svoje sny
Takisto niečo, s čím sa ešte pri mojom mene stretneš. Je totiž dôležité, aby si mal sny a ciele. A nie len to. Ty si tie sny chceš určite plniť, je to tak? Ak si odpovedal áno, gratulujem! A teraz je na čase o týchto snoch premýšľať! Vizuálizacia ti k ich splneniu naozaj, naozaj, naozaj veľmi pomôže. Ty musíš mať svoje ciele stále pred očami aby si uveril, že fakt existujú. K všetkému, čo chceš, sa správaj, akoby si to už mal.
Urob si nástenku vízií, zapoj trochu predstavivosti a daj tam všetko, po čom túžiš. Priveď to do hmotnej podoby.
No a to najdôležitejšie – ak na niečo musíš myslieť každý deň, nikdy sa toho nevzdávaj!

Čím skôr začneš , tým skôr si uvedomíš, že bolo lepšie začať už dávno.

 

(Visited 144 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *