Cestovanie v Európe nemusí byť drahé, len potrebuješ správne vedieť kam ísť. Či sa ti už páčia hory a rieky v Slovinsku, alebo radšej zaboríš prsty do nejakého pokľudnejšieho piesku, Európa má v sebe kopu miest, ktoré možeš navštíviť aj bez toho, aby si predtým vylúpil banku.

1. PORTO, Portugalsko

V tomto meste sa spája dostupné víno s dokonalo farebným pobrežím. Je to druhé najväčšie mesto Portugalska a spolu s Lisabonom patrí medzi najnavštevovanejšie turistické miesta v krajine.  Taktiež by ťa toto mesto mohlo zaujať viac ako Lisabon kvôli tomu, že ponúka viac autentický náhľad do portugalskej kultúry.

2. PELOPONÉZ, Grécko

Ak chces utiecť z drahších gréckych ostrovov, Peloponéz je tu pre teba. Nachádza sa tam nádherná, čistá voda a dokonalé pláže. Čaká ťa aj fascinujúca architektúra, jaskyne a jazerá.

3. BUDAPEŠŤ, Maďarsko

Dostaneš dve mestá za cenu jedného – časť Buda, v ktorej nájdeš historické poklady a na druhej strane Dunaja časť Pešť, kde určite musíš navštíviť jeden zo svetovo známych ruin barov. Z vlastnej skúsenosti odporúčam ubytovanie v moteli – je v nich domácka atmosféra, milý personál a máš lacné ubytovanie v centre mesta.

4. KOTOR, Čierna Hora

Najkrajšie mesto v Čiernej Hore a jedno z najväčších skrytých klenotov Európy.  Celé mesto je lokalita svetového dedičstva UNESCO. Samotné má len niečo cez 1 300 obyvateľov a nachádza sa na pobreží Jadranského mora, na konci Kotorskej boky.

telegraph.co.uk

5. SLOVINSKO

Pre rozprávkové jazerá a nekonečno možností, čo sa turistiky a prírody týka. Nenájdeš tam veľa turistov, pretože aj keď Slovinsko naozaj prekvitá nádhernou prírodou, nie je veľmi známe. Jazero Bled, Ľubľana, rieka Soča a dychberúce jaskyne – už len to je pár dôovod, prečo by si si mal Slovinsko zapísať na zoznam krajín, ktoré musíš navštíviť.

6. ANDALÚZIA, Španielsko

Andalúzia sa dá nazvať aj regiónom, v ktorom nájdete celú španielsku kultúru v skratke. Historické budovy, delikátne jedlo, mestá, ktoré nikdy nespia. Oplatí sa určite navštíviť aj malé dedinky, v ktorých lepšie nazrieš do skutočného španielskeho života. Ich veľkosti im ale neuberajú na kráse. Mestá ako Granada, Sevilla alebo Cádiz určite ani netreba spomínať.

 

(Visited 104 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *