Ak sa už len trochu snažíte napredovať v korporátnom svete, tak vyzerať na meetingoch múdro by mala byť vaša priorita. A práve to môže byť niekedy pri toľkých druhoch rozptýlenia naozaj náročné. 

Ak stratíte svoju schopnosť sústrediť sa, budete mať trému alebo sa budete jednoducho cítiť nesvoji, držte sa jedného z daných ”trikov”, aby ste ak už naozaj danej veci nerozumiete, minimálne vyzerali, že to tak nie je.

#1 Ak niekto použije odborný termín, ktorému nerozumiete, spýtajte sa ho aby dané slovo vysvetlil aj pre ostatných

Ak zistíte, že niečomu nerozumiete, ihneď danú osob prerušte a povedzte: „Myslím, že niektorí ľudia by to nemuseli pochopiť, mohol by si im to detailnejšie priblížiť?” alebo „Domnievam sa, že môžu existovať rôzne interpretácie daného slova, ako si to myslel?” Takto to bude vyzerať, ako keby ste sa snažili danú vec priblížiť ostatným, no sami sa dozviete jej hlbší význam.

#2 Premeňte dlhé frázy na skratky  

Kedykoľvek započujete nejakú odbornú frázu, snažte sa ju premeniť na skratku. Táto vec funguje najlepšie v prípade dvoj alebo trojslovných pomenovaní. Napríklad systém produktového manažmentu (SPM)…

zdroj: pixabay.com

#3 Ovešajte si počítač poznámkovými blokmi

Nikto nevyzerá viac zaneprázdene ako človek, ktorý má na svojom počítači nalepené obrovské množstvo papierikov s pripomienkami. Čo tieto malé lístočky znamenajú? Presne to, že ste dôležitý…

#4 Kráčaj vystretý a sebavedome

Reč tela je azda tým najdôležitejším ukazovateľom. Prehnutí a zhrbení ľudia nepôsobia na svoje okolie tým najlepším dojmom. Vypni hruď, vystri sa a ukáž, že ty si ten, kto na to má.

#5 Keď už nič, aspoň sa to pokús zahrať

V prípade, že neoplývaš hviezdnym sebavedomím, skús to aspoň zahrať. To, že sa aspoň pokúsiš tak tváriť, nielen že zlepší tvoje zdravé sebavedomie, no reálne ti to pomôže dosahovať ďaleko lepšie výsledky.

(Visited 325 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *