Dioptrické okuliare možno pred pár rokmi patrili k hanbe najvyššieho stupňa. Našťastie, časy sa menia a okuliare môžu dnes byť nielen praktickým pomocníkom pre všetkých  ľudí, ale taktiež úžasným módnym doplnkom. Tak či onak, či už nosíte okuliare z nutnosti alebo pre krásu, týchto jedenásť vecí vám bude určite známych. Pochopia ich jedine tí, ktorí to zažili (alebo pravidelne zažívajú na vlastnej koži):

#1 Odpovedanie na blbé otázky

Medzi pravdepodobne najčastejšiu aktivitu všetkých ľudí nosiacich okuliare, patrí odpovedanie na, nie celkom relevantné, otázky okolia: „A vážne bez nich nevidíš?“ „Ako si vedel, že ich potrebuješ?“ „Môžem si ich vyskúšať?“ „Koľko prstov ukazujem?“

Po týchto otázkach nasleduje presviedčanie ostatných o tom, že dokáže vidieť aj bez okuliarí, no niektoré veci sú pre vás rozmazané, čo len spustí ďalšiu lavínu, ešte horších otázok. Veľa šťastia.

#2 Zarosené okuliare keď v zime prídete do teplej miestnosti

Toto sa už stalo pravdepodobne každému. Keď je vonku zima a vy potom vkročíte to teplej miestnosti, celé okuliare sa vám zarosia a nevidíte absolútne nič. A čo je ešte lepšie, ostatní sa idú od smiechu úplne rozpučiť. Stavím sa, že to všetci úplne zbožňujete.

#3 Bez nich? Úplná bezradnosť

Aj keď dokážete vidieť aj bez okuliarí, len predstava, že by ste si ich niekde zabudli, je celkom desivá. Keď si spomeniete, že by ste nevideli na žiadne značky, nápisy, ľudí a jednoducho na nič, pretože všetko by bolo rozmazané, nuž nie je to nič príjemné. Aj preto ste vždy obozretný, aby ste si svoje „druhé oči“ nikdy nenechali doma.

zdroj: unsplash.com

#4 Ustavičné utieranie

Okuliare majú jednú skvelú vlastnosť: vždy sa zašpiniť, aj keď sa s nimi nič nerobí. Stavím sa, že počas dňa milión krát hľadáte handričku, alebo ich jednoducho utierate do svetra. A oni nie a nie, aby boli čisté.

#5 Ospravedlňovanie svojich chýb slovami: „ja aj tak nevidím.“

Pravdepodobne sa každý už ocitol v takejto situácii. „Ja aj tak nevidím“, je vaša obľúbená fráza, taká polo-výhovorka, polo-ospravedlnenie na všetko, čo sa okolo vás deje. Naštastie, aspoň, že hovoríte pravdu.

#6 Žmúrenie a príťažlivé výrazy tváre, keď sa snažíte zaostriť

Momenty, keď nemáte okuliare na očiach sú celkom kruté, najmä, ak súrne potrebujete niečo vidieť. A preto sa snažíte všemožne prižmúriť svoje oči, naťahujete krk ako žirafa a hádžete naozaj príťažlivé pohľady v snahe uvidieť aspoň niečo. Nehanbite sa, nie ste sami.

#7 Naťahovanie rúk

Ak pre zmenu nosíte okuliare na blízko, potom určte poznáte ten pocit, keď sú vaše ruky až príliš krátke. Snažíte sa prečítať nejaké malé písmenka, no vôbec to nejde, a tak text od seba odťahujete najďalej ako sa dá. Ale, určite viete, že aj tak to vo väčšine prípadov vôbec nepomôže.

zdroj: unsplash.com

#8 Dni, keď ich neznášate

Sú dni, kedy by ste svoje okuliare najradšej vyhodili von oknom a už nikdy ich nedali na oči. Sú dni, keď dokonca neznášate samého seba za to, aký zrak máte. Sú dni, keď sa na seba pozriete do zrkadla a hovoríte si, že bez okuliarí by ste určite vyzerali lepšie. Sú dni, keď plačete, prečo práve vy? Nosenie okuliarí je ako obrovská horská dráha: aj keď viete, že ich potrebujete, niekedy by ste najradašej išli bez nich.

#9 Dni, keď ich milujete

Naopak, potom prídu dni, kedy sa jednoducho milujete a dokonca ste aj tak celkom radi, že ich nosíte. Hovoríte si, že vám dokonale pasujú k outfitu, robia vás krajším, zužujú vám tvár, zvýrazňujú oči, pôsobíte inteligentnejšie, alebo sa pre vás stanú skvelým módnym doplnkom, ktorý len dotvorí váš výzor. Sú jednoducho dni, kedy milujete svoje okuliare a nevymenili by ste ich ani za nič.

#10 Otázky typu: „Nevidel si moje okuliare?“

Večné hľadanie „stratených“ okuliarí? Nová olympijská aktivita. Vždy ich zapatrošíte na nejaké miesto a nikdy neviete, kde to môže byť. Nehovoriac o tom, že väčšinou ich máte buď na očiach, na hlave alebo rovno pred nosom.

#11 Plávanie

Posledným bodom je športová aktivita. Všetci, ktorí nosia okuliare vedia, že športovať s nimi veru nie je jednoduché. Neustále sa musíte strachovať, či vám nespadnú, alebo sa nerozbijú. Samozrejme, sú športy, kde to až tak nevadí, alebo ich viete nahradiť kontaktnými šošovkami, no potom je tu plávanie. Ak zle vidíte a radi plávete, je to hotová nočná mora a v bazéne ste vždy jednoducho v nevýhode.

zdroj: unsplash.com
(Visited 207 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *