Technický priemysel je v dnešnej dobe stále rastúcim odvetvím. Tech pracovné miesta ponúkajú vysoko platené príležitosti pre tých, ktorí sa uchádzajú o zamestnanie v tejto sfére. Každého, kto sa stane jej súčasťou, bude obklopovať kariérny úspech život na vysokej nohe.
Start-up-y a už existujúce podniky ľahko získavajú dynamiku vrámci širokej konkurencie. Je to tak preto, lebo technické produkty sú v dnešnej dobe zakorenené v každodennej rutine bežných ľudí. Z toho, čo bolo v minulosti luxusom, je teraz nutnosť, ktorá uľahčuje každému život.
Nie vždy je to však jednoduché. Existuje množstvo start-up-ov, ktorým sa nedarí a postupne len strácajú svoj vklad. To môže byť spôsobené náhodnými faktormi, ktoré môžu byť pre každú spoločnosť odlišné. Zaujímavé je, že existujú tie, ktoré sú naďalej úspešné aj po rokoch skúšok a utrpenia na trhu. Pozrite sa na top desať úspešných tech spoločností všetkých čias.

IBM
zdroj: fistfuloftalent.com

IBM

Skratka IBM znamená International Business Machines Corporation. Je to spoločnosť so sídlom v Armonku v New Yorku, ktorú založil Charles Ranlentt Flint. V roku 2016 IBM fungovala v celkovo 177 krajinách pod vedením generálnej riaditeľky, prezidentky a predsedníčky Ginni Rometty. Sú obľúbení pre ich Internet vecí, IT infraštruktúru, Cloud Computing a ďalšie projekty.
Spoločnosť začala obyčajne, so štyrmi rôznymi spoločnosťami vyrábajúcimi jednotlivé produkty, ktoré sa konsolidovali s piatou spoločnosťou, ktorú založil sám Flint. Vyrábali stroje, napríklad na zaznamenávanie času, tabuľovanie a dokonca aj na krájanie.
Neskôr vyvinuli prvú praktickú umelú inteligenciu, ktorá sa učí z vlastných skúseností. Nakoniec sa ich technológia vyvinula, a dokázali verejnosti predstaviť prvý počítačový systém. V posledných rokoch spoločnosť IBM naďalej rástla, pričom získala ďalšie nehnuteľnosti a podniky, vrátane Ustream-u a mobilnej aplikácie Weather Channel.

Apple
zdroj: pexels.com

Apple Inc.

Spoločnosť Apple Inc., ktorú založili Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne, je značkou za populárnymi zariadeniami súčasnosti: iMac, iPad, iPhone a mnoho ďalších. Je tiež vlastníkom jediného práva na operačné systémy iOS pre mobilné a tabletové zariadenia, rovnako ako MacOS pre počítače. Od svojho založenia 1. apríla 1976 vybudovala 498 maloobchodných predajní s približne 116 000 zamestnancami. V roku 2016 ich približné celkové príjmy dosiahli 215 miliárd dolárov(približne 175 miliárd eur).
Ich prvým úspešným produktom bol Apple I, ktorý bol predávaný ako základná doska. Vďaka tomuto úspechu sa do spoločnosti Apple Inc rozhodol investovať Mike Markkula. Odvtedy sa spoločnosť rozrastala s vylepšenými technológiami ako Apple II a Apple Lisa. Avšak spoločnosti sa podarilo dosiahnuť väčší úspech až pri spustení zariadenia Macintosh, najmä po trhovom zlyhaní Apple Lisa. Jej zlyhanie však nebolo jediným pádom spoločnosti Apple Inc. Našťastie sa v roku 1997 dokázali odraziť a dodnes získavajú každým rokom vyšší zisk a úspech medzi používateľmi.

Microsoft
zdroj: investorplace.com

Microsoft

Microsoft Corporation je úspešná tech spoločnosť založená Billom Gatesom a Paulom Allenom, ktorá sa teraz nachádza v Redmonde, Washington. Medzi ich najžiadanejšie produkty patrí operačný systém Microsoft Windows, herná konzola Xbox, nástroj pre zasielanie správ Skype a ďalšie produkty vrátane mobilných zariadení. Výrobu a kontrolu všetkých týchto produktov zabezpečuje 124 000 zamestnancov. Tí pomohli pri získaní celkových príjmov vo výške 90 miliárd dolárov a celkových aktív spoločnosti vo výške 241 miliárd dolárov. Spoločnosť bola založená po tom, čo predstavili tlmočníka BASIC pre mikropočítač MITS Altair 800. Neskôr vytvorili svoj prvý operačný systém Unix. Ale bol to ich MS-DOS, ktorý bol najväčším vplyvom na ich spoločnosť. Viedol tiež k partnerstvu s IBM pre IBM osobné počítače. V roku 1985 predstavili Microsoft Office a uľahčili tak spracovanie dokumentov. V priebehu rokov taktiež vyvinuli Windows OS, Azure Services Platform, Outlook.com, Windows Phone a ďalšie.

Google
zdroj: pcrevue.sk

Google Inc.

Najpopulárnejším vyhľadávačom používaným na celom svete je nepochybne Google Search od Google Inc. Spoločnosť bola založený 4. septembra 1998 Larrym Pageom a Sergeyom Brinom v Menlo Parku v Kalifornii. Od roku 2015 pracuje na ich produktoch a službách 57 100 zamestnancov. Okrem svojho vyhľadávacieho nástroja sú tiež populárne pre svoje Knihy Google, Správy Google, Jazykové nástroje, Google AdWords, G Suite atď. Úspech týchto produktov je pre konkurenciu veľmi ťažké prekonať. Najmä preto, že najnavštevovanejšie stránky na svete sú vlastnené práve spoločnosťou Google Inc.
Spoločnosť začala ako výskumný projekt svojich zakladateľov. Najskôr bol spustený pod doménou Stanfordskej univerzity, ale nakoniec bol v roku 1997 zaregistrovaný pod svojou vlastnou. Získal finančnú pomoc od veľkých jednotlivcov, ktorí vydláždili cestu jeho rastu. Spoločnosť Google Inc. získala od roku 2000 spoločnosť Keyhole, Inc. (teraz Google Earth), Urchin Software, Applied Semantics a ďalšie. Spoločnosť v priebehu rokov čelila niekoľkým sporom, ale vždy sa z nich rýchlo zotaví.

HP
zdroj: giga-pc.sk

Hewlett-Packard

Pred spoločnosťou HP Inc. existoval jej predchodca – Hewlett-Packard Company. Jeho zakladateľmi boli William Redington Hewlett a David Packard, odtiaľ získala svoje meno. Bola založená 1. januára 1939 a zanikla 1. novembra 2015. Teraz je rozdelená na dve spoločnosti, HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise. Jej ústredie sa nachádza v meste Palo Alto, Kalifornia. Väčšina produktov, ktoré vyrába, sú tlačiarne, ale má tiež populárne počítače, mobilné zariadenia a kalkulačky.
Rovnako ako spoločnosť Apple Inc., aj táto spoločnosť začala v malej garáži. Hewlett a Packard vyvinuli úspešný zvukový oscilátor s modelovým číslom HP200A. Jej prvými zákazníkmi bola spoločnosť Walt Disney Productions pre svoj animovaný film Fantasia. Neskôr predstavili osobné počítače Hewlett-Packard, ktoré sa v priebehu rokov výrazne zlepšili. Spoločnosť predala väčšinu svojho percentuálneho podielu spoločnosti Tsinghua Unigroup za odhadovanú sumu 2,4 miliardy dolárov.

Intel
zdroj: justnews.it

Intel

Jednou z úspešných spoločností v oblasti „Silicon Valley“, ktorá je geograficky známa ako Santa Clara, Kalifornia, je technologická spoločnosť Intel Corporation. Založili ju Gordon Moore a Robert Noyce 18. júla 1968. Je hrdá na svoje produkty, medzi ktoré patria čipové karty základných dosiek, mobilné telefóny, mikroprocesory, flash pamäte, modemy a ďalšie. Do roku 2016 dosiahla príjmy vo výške takmer 60 miliárd dolárov a zamestnala 106 000 zamestnancov. Je to tak vďaka vedeniu generálneho riaditeľa Briana Krzanicha, predsedu Andyho Bryanta a emeritného predsedu Gordona Moorea.
Spoločnosť začala s výrobou polovodičov, no populárnejnou sa stala pre svoju prvú 64-bitovú statickú pamäť s náhodným prístupom. Spoločnosť začala s výrobou polovodičov, ale stala sa populárnejšou pre svoju prvú 64-bitovú statickú pamäť s náhodným prístupom. Tiež vyvinuli prvý komerčný mikroprocesor, ktorý v tých dňoch priniesol množstvo výkonných osobných počítačov. Spoločnosť mala aj problémy, ale pomaly získala svoju dynamiku späť v roku 2005. Taktiež sa pomaly vzdala už kúpených spoločnosti, aby mohla pokračovať v preberaní iných spoločností.

Cisco
zdroj: wikipedia.com

 

Cisco

Keď sa spomína termín „počítačová sieť“, prvá spoločnosť, ktorú si človek vybaví, je spoločnosť Cisco Systems. Založili ho Leonard Bosack a Sandy Lerner 10. decembra 1984 v San Franciscu v Kalifornii. Po mnohých rokoch presťahovali svoje sídlo do San Jose, taktiež v Kalifornii. V súčasnosti spoločnosť riadi jej predseda John Chambers a jeho generálny riaditeľ Chuck Robbins. V roku 2016 zamestnávali celkom 73 711 zamestnancov a celkovo zarobili 48 miliárd dolárov. Zakladatelia spoločnosti Cisco začali na Stanfordskej univerzite. Boli však vylúčení po tom, čo na trh uviedli produkt, ktorý bol presnou replikou systémov univerzity. Ale to ich nezastavilo v pohybe vpred. Spoločnosť teraz naďalej rastie v oblasti technológií. V roku 2013 dokonca získali Sourcefire za 2,7 miliardy dolárov.

Qualcomm
zdroj: wccftech.com

Qualcomm

Qualcomm Incorporated je ďalšia technologická spoločnosť, ktorá sa zameriava skôr na hardvér než na aplikácie a softvérové produkty. Qualcomm Incorporated je ďalšia technologická spoločnosť, ktorá sa zameriava skôr na hardvér než na aplikácie a softvérové produkty. Spoločnosť bola založená v roku 1985 sedmimi ľuďmi: Irwinom Jacobsom, Andrewom Viterbim, Franklinom Antoniom, Adeliou Coffman, Andrewom Cohenom, Kleinom Gilhousenom a Harveym Whiteom. Jej ústredie sa nachádza v San Diegu, Kalifornia. Medzi populárne produkty spoločnosti patria čipsety WCDMA, BREW a Mirasol Displays, ktoré v roku 2016 získali tržby vo výške 23,55 miliárd dolárov.
Produkty spoločnosti sú zamerané najmä na telekomunikácie. V roku 1990 navrhli prvú základňovú stanicu CDMA, ktorá bola veľmi užitočná pre niekoľko spoločností. Potom vyvinuli technologické pokroky, ktoré priniesoli WCDMA a LTE, ktoré dnes znamenajú rýchlejšie internetové pripojenie užívateľov smartfónov. Okrem úspechu svojich produktov priniesli svoj rast do spoločnosti tým, že si kúpili menovacie práva na Jack Murphy Stadium a premenili ho na Qualcomm Stadium.

Oracle
zdroj: brandreport.ru

Oracle

Vývojárom aplikácií Oracle, Oracle Fusion, Middleware, pracovných staníc a niekoľkých produktov Oracle je spoločnosť Oracle Corporation. Bola založená 16. júna 1977 v Santa Clare v Kalifornii. Jej centrála bola neskôr presunutá do Redwood Shores, Redwood City. Všetkých jej 138 000 zamestnancov riadi výkonný predseda Larry Ellison, podpredseda Jeff Henley, generálny riaditeľ Safra Catz a ďalší generálny riaditeľ Mark Hurd. Od roku 2017 má spoločnosť tržby vo výške 37,72 miliardy dolárov a čistý zisk vo výške 9,33 miliardy dolárov.
Prvé meno spoločnosti bolo Software Development Laboratories, ale neskôr sa zmenilo. Spoločnosť Oracle od svojho založenia vytvorila aj mnoho databáz, okrem svojich ostatných projektov. Spoločnosť sa v minulosti stretla s rôznymi problémami, najmä keď prepustila približne 400 zamestnancov, ale vrátili sa včas, aby udržali svoju činnosť s vysokým ziskom.

Amazon
zdroj: techadvisor.co.uk

Amazon

Amazon.com, Inc. je snáď najúspešnejší e-obchod na svete. Založil ho Jeff Bezos 5. júla 1994 a má sídlo v Seattli v štáte Washington. V roku 2016 získala za pomoci svojich 341 400 zamestnancov 135,98 miliardy dolárov. Bezos a všetci akcionári spoločnosti s touto investíciu podstúpili veľký risk. Počas prvých piatich rokov získala malý zisk, čo vyvolalo veľa starostí o budúcnosť spoločnosti. Nakoniec však je úspech naozaj odštartoval a zisk sa začal exponenciálne zvyšovať. Úspech Amazonu však pokračuje mimo internetu. Bolo oznámené, že plánuje nákup siete Whole Foods a vytvorí ďalšie ústredie v Seattli.

 

(Visited 89 times, 1 visits today)

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *